
Tennisster Swiatek klopt Gauff en treft Krejcikova in Dubai
DUBAI (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de finale bereikt van het WTA-toernooi van Dubai. De Poolse nummer 1 van de wereldranglijst won in twee sets van de Amerikaanse Coco Gauff: 6-4 6-2.
In de finale treft Swiatek Barbora Krejcikova uit Tsjechië. Die won in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-1 5-7 6-0. Krejcikova had in de kwartfinale al de als tweede geplaatste Aryna Sabalenka uit Belarus uitgeschakeld.
Swiatek won vorige week het WTA-toernooi van Doha. Dat was de eerste titel voor de Poolse in 2023 en haar twaalfde WTA-titel in totaal.
Dubbelspecialsite Demi Schuurs werd met haar partner Desirae Krawczyk in Dubai uitgeschakeld in de halve finales. Het duo verloor in drie sets van Chan Hao-Ching en Chan Latisha uit Taiwan: 6-1 4-6 10-4.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De oproep van het Internationaal Olympisch Comité aan de sportbonden om individuele atleten uit Rusland en Belarus onder voorwaarden weer toe te laten tot wedstrijden is slecht gevallen bij politici in Polen, Duitsland en Tsjechië.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp net niet gelukt een plek in de kwartfinales van het masterstoernooi van Miami af te dwingen. De beste tennisser van Nederland, als 26e geplaatst in Florida, gaf in de vierde ronde een voorsprong uit handen tegen de Fin Emil Ruusuvuori, die met 4-6 6-4 7-5 won. Van de Zandschulp stond met 6-4 4-3 voor, met een servicebreak. In de derde set kwam hij van een 5-2-achterstand nog terug tot 5-5.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - IJsstadion Thialf in Heerenveen krijgt van het kabinet extra geld om te investeren in een duurzame oplossing om de fors gestegen energiekosten te verlagen. Het gaat om 2,44 miljoen euro bovenop de al eerder toegezegde 1 miljoen euro. Met dat bedrag kan de topsportaccommodatie zogeheten battery packs installeren, schrijft sportminister Conny Helder in een brief aan de Tweede Kamer. Met deze hulp kan topsport doorgaan in Thialf, waar veel belangrijke schaatswedstrijden plaatsvinden en Nederlandse toppers ook vaak trainen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De criteria die het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft geformuleerd voor de deelname van individuele atleten uit Rusland en Belarus aan internationale wedstrijden zijn onaanvaardbaar. Dat zegt Stanizlav Pozdniakov, de voorzitter van het Russisch olympisch comité.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de financiële steun aan Oekraïne verdrievoudigd. Het zogeheten solidariteitsfonds waar Oekraïense sporters uit kunnen putten, bestaat nu uit 7,5 miljoen dollar (omgerekend bijna 7 miljoen euro). Volgens het IOC hebben in de afgelopen twaalf maanden zo'n 3000 atleten en andere leden van de olympische gemeenschap in Oekraïne daarvan geprofiteerd.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) roept sportbonden op om Russen en Belarussen weer te laten meedoen aan internationale competities. Het gaat dan alleen om individuele sporten. In teamsporten zijn Rusland en Belarus sowieso niet welkom.
6 uur geledenROESELARE (ANP/BELGA) - Dylan van Baarle mist woensdag Dwars door Vlaanderen. De 30-jarige renner is door zijn team Jumbo-Visma niet in de ploeg opgenomen na zijn valpartij vorige week in de E3 Saxo Classic. Het team zegt met Van Baarle geen risico te willen nemen met het oog op de Ronde van Vlaanderen, die zondag op het programma staat.
6 uur geleden