Tennisster Swiatek gunt Pliskova geen game in eindstrijd WTA Rome
ROME (ANP) - Iga Swiatek heeft met groot vertoon van macht het grote WTA-toernooi van Rome op haar naam geschreven. De 19-jarige Poolse, die de week als de mondiale nummer 15 was begonnen, gunde in de finale Karolina Pliskova in 46 minuten geen enkele game: 6-0 6-0.
In totaal pakte Pliskova slechts dertien punten; vier in de eerste set en negen in de tweede set. De laatste keer dat een finale van een WTA-toernooi met een zogenoemde 'double bagel' werd beslist, was in 2016 in Boedapest, toen Simona Halep Anastasija Sevastova versloeg.
Voor Swiatek, regerend kampioene op Roland Garros, is het haar eerste titel op een WTA 1000-toernooi, de categorie onder de grand slams. Ze betreedt na haar indrukwekkende optreden de top 10 van de wereldranglijst.
Swiatek, die in haar loopbaan nog nooit met 6-0 6-0 had gewonnen, was begin dit jaar ook de beste in Adelaide. Dat betekende na haar verrassende triomf in Parijs haar tweede titel.
In 2019 was Pliskova, de nummer 9 van de wereld, nog de sterkste in Rome.
Meer uit Sport
NANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
47 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
16 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
20 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
23 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
1 dag geleden