
Tennisster Swiatek dendert door naar finale in Rome
ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft zaterdag de finale bereikt van het hoog aangeschreven toernooi van Rome. Dat deed de Poolse nummer 1 van de wereld met een overtuigende zege op de Belarussische Aryna Sabalenka. Swiatek had 1 uur en 19 minuten nodig voor een zege in twee sets: 6-2 6-1.
Swiatek heeft inmiddels 27 partijen op rij niet verloren. Die reeks begon met toernooiwinst in Doha, waarna ze ook de beste was in Indian Wells, Miami en Stuttgart. Voor het toernooi van Madrid zegde ze eind april af wegens een schouderblessure. Swiatek volgde eerder dit jaar Ashleigh Barty op als leidster van de wereldranglijst, nadat de Australische haar loopbaan onverwacht had beëindigd.
Swiatek gaf op het gravel van Rome haar tegenstandster Sabalenka geen enkele kans. De nummer 8 van de wereld kreeg naarmate de partij vorderde last van een blessure en moest zich op de baan laten behandelen aan haar zij.
Jabeur
De 20-jarige Poolse neemt het in de finale op tegen de Tunesische Ons Jabeur, die tegen de Russische Daria Kasatkina een wedstrijdpunt overleefde. Jabeur (27) won uiteindelijk met 6-4 1-6 7-5. Kasatkina serveerde bij 5-4 voor de wedstrijd en was in die game ook één punt verwijderd van een plek in de finale. Op matchpoint sloeg Jabeur echter een forehand op de lijn. Niet veel later had ze de zege binnen en verliet Kasatkina het centercourt gedesillusioneerd.
Vrijdag had Jabeur zich in de kwartfinales al teruggeknokt na een 6-1 5-2-achterstand tegen Maria Sakkari.
Vorig jaar ging de titel in Rome naar Swiatek, die in de finale de Tsjechische Karolina Pliskova geen game gunde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft maandag na zijn zege in de eerste ronde van Roland Garros verzekerd dat hij van plan is om volgende maand op Wimbledon uit te komen. Het grandslamtoernooi in Londen dat weigert om spelers uit Rusland en Belarus toe te laten vanwege de inval in Oekraïne, telt dit jaar niet mee voor de punten op de wereldranglijst, zo hebben de overkoepelende organisaties in het tennis ATP (mannen) en WTA (vrouwen) besloten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zijn eerste wedstrijd op Roland Garros eenvoudig gewonnen. De nummer 1 van de wereld won in Parijs in drie sets van de Japanner Yoshihito Nishioka: 6-3 6-1 6-0. Na net geen twee uur maakte de als eerste geplaatste Serviër het op het eerste matchpoint af.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De eersterondepartij van Arantxa Rus op Roland Garros is maandagavond gestaakt wegens de regen. Haar partij tegen de als zestiende geplaatste Elena Rybakina wordt pas dinsdag voltooid.
4 uur geledenMARANELLO (ANP) - Het uitvallen van Charles Leclerc in de Grote Prijs van Spanje is veroorzaakt door een probleem met de turbo en met de MGU-H, een onderdeel van de motor waarmee uitlaatgassen kunnen worden omgezet naar energie. Leclerc reed aan de leiding in de race, toen hij in de 27e ronde ineens vermogen verloor en zijn Ferrari naar de pitsstraat moest rijden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor speelt in de tweede ronde van Roland Garros tegen de Amerikaan Brandon Nakashima. De nummer 75 van de wereld was in zijn eerste partij in vijf sets te sterk voor de Pool Kamil Majchrzak: 6-4 2-6 4-6 7-6 (3) 6-2. De 20-jarige Nakashima wist nooit eerder een wedstrijd te winnen op Roland Garros, ook niet in het kwalificatietoernooi.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft bij zijn terugkeer op Roland Garros een overtuigende indruk gemaakt. In de eerste ronde stond de dertienvoudig kampioen slechts zes games af tegen de Australiër Jordan Thompson. Het werd 6-2 6-2 6-2.
7 uur geledenGRENCHEN (ANP) - Ellen van Dijk heeft het werelduurrecord verbeterd. De 35-jarige wereldkampioene tijdrijden kwam op de wielerbaan in het Zwitserse Grenchen tot een afstand van 49,254 kilometer. Daarmee verbeterde ze het oude record van 48,405 kilometer uit 2021 van de Britse Joscelin Lowden met bijna 1 kilometer.
7 uur geleden
0 reacties
Om te reageren moet je eerst even inloggen.