Tennisster Swiatek blijft winnen in Miami, Ruud verrast Zverev
MIAMI (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft haar vijftiende overwinning op rij geboekt. De 20-jarige Poolse bereikte de halve finales van het WTA-toernooi in Miami door Petra Kvitova uit Tsjechiƫ te verslaan: 6-3 6-3. Swiatek, de nieuwe nummer 1 van de wereld, won de afgelopen weken de toernooien van Qatar en Indian Wells.
"Ik gebruik het vertrouwen dat ik sinds mijn eerste partij in Qatar heb opgebouwd", zei Swiatek, die begin dit jaar de halve finales haalde op de Australian Open. "Ik ben in vorm, ik voel me fit en zit in een flow. Ik ben heel blij dat ik van speelsters als Petra kan winnen, zij is een legende."
Swiatek, die volgende week de gestopte Ashleigh Barty aflost als aanvoerster van de wereldranglijst, neemt het in de halve finales op tegen Jessica Pegula. De Amerikaanse zag in de kwartfinales haar Spaanse tegenstander Paula Badosa ziek opgeven. De andere halve finale gaat tussen de Japanse Naomi Osaka en Belinda Bencic uit Zwitserland.
In het mannentoernooi zorgde Casper Ruud voor een verrassing door Alexander Zverev, de Duitse nummer 4 van de wereld, in de kwartfinales te verslaan: 6-3 1-6 6-3. De 23-jarige Noor, die achtste staat op de mondiale ranking, treft nu Francisco Cerundolo. De Argentijnse nummer 103 van de wereld bereikte de laatste vier omdat zijn Italiaanse opponent Jannik Sinner zich al tijdens de eerste set bij een 4-1-achterstand vanwege blaren terugtrok.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiƫle wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
19 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
23 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden