Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek blijft winnen in Miami, Ruud verrast Zverev

Tennisster Swiatek blijft winnen in Miami, Ruud verrast Zverev

MIAMI (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft haar vijftiende overwinning op rij geboekt. De 20-jarige Poolse bereikte de halve finales van het WTA-toernooi in Miami door Petra Kvitova uit Tsjechië te verslaan: 6-3 6-3. Swiatek, de nieuwe nummer 1 van de wereld, won de afgelopen weken de toernooien van Qatar en Indian Wells.

"Ik gebruik het vertrouwen dat ik sinds mijn eerste partij in Qatar heb opgebouwd", zei Swiatek, die begin dit jaar de halve finales haalde op de Australian Open. "Ik ben in vorm, ik voel me fit en zit in een flow. Ik ben heel blij dat ik van speelsters als Petra kan winnen, zij is een legende."

Swiatek, die volgende week de gestopte Ashleigh Barty aflost als aanvoerster van de wereldranglijst, neemt het in de halve finales op tegen Jessica Pegula. De Amerikaanse zag in de kwartfinales haar Spaanse tegenstander Paula Badosa ziek opgeven. De andere halve finale gaat tussen de Japanse Naomi Osaka en Belinda Bencic uit Zwitserland.

In het mannentoernooi zorgde Casper Ruud voor een verrassing door Alexander Zverev, de Duitse nummer 4 van de wereld, in de kwartfinales te verslaan: 6-3 1-6 6-3. De 23-jarige Noor, die achtste staat op de mondiale ranking, treft nu Francisco Cerundolo. De Argentijnse nummer 103 van de wereld bereikte de laatste vier omdat zijn Italiaanse opponent Jannik Sinner zich al tijdens de eerste set bij een 4-1-achterstand vanwege blaren terugtrok.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

6 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

7 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

11 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

11 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

11 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

13 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

13 uur geleden