Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek beëindigt zegereeks Gauff

Tennisster Swiatek beëindigt zegereeks Gauff

BEIJING (ANP) - Iga Swiatek heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Beijing. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets: 6-2 6-3.

Swiatek maakte daarmee een einde aan een serie van zestien overwinningen op rij van Gauff. Die reeks leverde haar onder andere de eindzege op op de US Open. Kort daarvoor had de 19-jarige Gauff de drie jaar oudere Poolse na zeven nederlagen in hun onderlinge duels voor het eerst verslagen. Dat gebeurde in Cincinnati waar de Amerikaanse het toernooi een dag later won.

Swiatek treft in de finale de ongeplaatste Russische Ljoedmila Samsonova. Die was in haar halve finale in twee sets te sterk voor de Kazachse Elena Rybakina: 7-6 (7) 6-3.

Minder najaar

"Ik ben echt heel blij met mijn optreden hier", vertelde Swiatek. "Ik voelde me vrij op de baan en dat was een tijdje geleden. Ik neem hiervan mee dat je een slechte periode kunt overwinnen door hard te werken."

Swiatek kende een minder najaar en raakte haar positie als nummer 1 van de wereld kwijt aan de Belarussische Aryna Sabalenka. "Ik heb na de US Open gewerkt aan mijn instelling op de baan. Ik hoop dat nu vast te houden."

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

10 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

13 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

14 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

15 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

15 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

15 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

16 uur geleden