Tennisster Svitolina voorkomt nieuwe stunt van tiener Gauff
MELBOURNE (ANP) - Elina Svitolina heeft in de tweede ronde van de Australian Open een nieuwe stunt van Cori Gauff, vorig jaar een van de revelaties van het toernooi, kunnen voorkomen. Het werd 6-4 6-3 voor de Oekraïense nummer 5 van de plaatsingslijst.
De talentvolle tiener Gauff baarde vorig jaar opzien in Melbourne door na Venus Williams in de eerste ronde, in de derde ronde ook Naomi Osaka te verslaan. Ze verloor uiteindelijk in de vierde ronde. In 2019 reikte ze ook al zover op Wimbledon, waar ze anderhalf jaar geleden doorbrak.
Een nieuwe spraakmakende zege zat er dit keer niet in voor de 16-jarige nummer 48 van de wereld. Ze won geen enkele keer de servicegame van Svitolina en stond in beide sets haar eigen opslag één keer af.
De tien jaar oudere Svitolina mikt bij de Australian Open op haar eerste grandslamfinale. In Melbourne haalde ze twee keer de laatste acht, op Wimbledon en de US Open haalde ze al eens de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
URAIDLA (ANP) - De Spaanse wielrenner Javier Romo heeft de derde etappe in de Tour Down Under, de Australische openingskoers van het wielerseizoen, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard van Movistar kwam na een late aanval solo over de finish in de heuvelachtige etappe en boekte zijn eerste profzege.
5 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Sem Verbeek is er niet in geslaagd om als eerste Nederlandse man sinds 2013 de finale in het dubbelspel van de Australian Open te bereiken. De 30-jarige Amsterdammer verloor in de halve eindstrijd met zijn Zweedse partner André Göransson van het koppel Simone Bolelli en Andrea Vavassori uit Italië: 6-2 3-6 4-6.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Max Warmerdam heeft op het Tata Steel Chess in de vijfde ronde remise gespeeld tegen koploper Rameshbabu Praggnanandhaa uit India. Voor de 24-jarige schaker is het de derde remise op dit schaaktoernooi.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De Italiaan was in drie sets duidelijk de baas over de Australiër Alex de Minaur: 6-3 6-2 6-1. De partij duurde 1 uur en 48 minuten en was daarmee de kortste partij van Sinner dit jaar in Melbourne.
20 uur geledenMARANELLO (ANP/DPA) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft zijn eerste rondjes in een Formule 1-auto van Ferrari gereden. Dat deed de 40-jarige Brit op het Fiorano-circuit van het team, vlak bij het hoofdkantoor in het Italiaanse Maranello. Hamilton meldde zich maandag voor het eerst bij zijn nieuwe ploeg, na te zijn overgekomen van Mercedes.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft de halve finales bereikt op de Australian Open. De 22-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Sonego in vier sets: 6-4 7-5 4-6 7-6 (4).
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Iga Swiatek heeft eenvoudig de laatste vier van de Australian Open bereikt. De als nummer 2 geplaatste Poolse rekende in twee sets (6-1 6-2) af met de als achtste geplaatste Amerikaanse Emma Navarro. Swiatek neemt het om een plek in de finale op tegen de Amerikaanse Madison Keys, die Jelina Svitolina uit Oekraïne in drie sets versloeg: 3-6 6-3 6-4.
1 dag geleden