Tennisster Svitolina voorkomt nieuwe stunt van tiener Gauff
MELBOURNE (ANP) - Elina Svitolina heeft in de tweede ronde van de Australian Open een nieuwe stunt van Cori Gauff, vorig jaar een van de revelaties van het toernooi, kunnen voorkomen. Het werd 6-4 6-3 voor de Oekraïense nummer 5 van de plaatsingslijst.
De talentvolle tiener Gauff baarde vorig jaar opzien in Melbourne door na Venus Williams in de eerste ronde, in de derde ronde ook Naomi Osaka te verslaan. Ze verloor uiteindelijk in de vierde ronde. In 2019 reikte ze ook al zover op Wimbledon, waar ze anderhalf jaar geleden doorbrak.
Een nieuwe spraakmakende zege zat er dit keer niet in voor de 16-jarige nummer 48 van de wereld. Ze won geen enkele keer de servicegame van Svitolina en stond in beide sets haar eigen opslag één keer af.
De tien jaar oudere Svitolina mikt bij de Australian Open op haar eerste grandslamfinale. In Melbourne haalde ze twee keer de laatste acht, op Wimbledon en de US Open haalde ze al eens de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
21 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden