Tennisster Svitolina voorkomt nieuwe stunt van tiener Gauff
MELBOURNE (ANP) - Elina Svitolina heeft in de tweede ronde van de Australian Open een nieuwe stunt van Cori Gauff, vorig jaar een van de revelaties van het toernooi, kunnen voorkomen. Het werd 6-4 6-3 voor de Oekraïense nummer 5 van de plaatsingslijst.
De talentvolle tiener Gauff baarde vorig jaar opzien in Melbourne door na Venus Williams in de eerste ronde, in de derde ronde ook Naomi Osaka te verslaan. Ze verloor uiteindelijk in de vierde ronde. In 2019 reikte ze ook al zover op Wimbledon, waar ze anderhalf jaar geleden doorbrak.
Een nieuwe spraakmakende zege zat er dit keer niet in voor de 16-jarige nummer 48 van de wereld. Ze won geen enkele keer de servicegame van Svitolina en stond in beide sets haar eigen opslag één keer af.
De tien jaar oudere Svitolina mikt bij de Australian Open op haar eerste grandslamfinale. In Melbourne haalde ze twee keer de laatste acht, op Wimbledon en de US Open haalde ze al eens de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
1 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geleden