Tennisster Suzan Lamens strandt in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de tweede ronde van de Australian Open gestrand. Belinda Bencic uit Zwitserland was met 6-1 7-6 (3) te sterk voor de 25-jarige Nederlandse.
Lamens, die haar eerste grandslamtoernooi speelde, had in de eerste ronde de Sloveense qualifier Veronika Erjavec uitgeschakeld (7-5 7-6 (2)). De Nederlandse nummer 77 van de wereldranglijst won in oktober in het Japanse Osaka voor het eerst een WTA-toernooi. Bencic, in 2020 nog de mondiale nummer 4, is na de geboorte van een dochter vorig jaar afgezakt naar de 294e plaats.
Lamens verloor haar eerste twee opslaggames, maar brak vervolgens wel de service van Bencic. Die opleving kreeg geen vervolg, waarna pas bij een 3-0-achterstand in de tweede set de Nederlandse serieus partij ging bieden. Het leidde tot een tiebreak, door de 27-jarige Zwitserse met 7-3 gewonnen.
Blijven vechten
"Ik ben er trots op dat ik ben blijven vechten", zei Lamens tegen de NOS. "Ik heb mezelf verbeterd naarmate de wedstrijd vorderde. Zij speelde de eerste set heel goed, superagressief. Ik gaf haar de ruimte daarvoor, liet haar het spel spelen dat ze heel goed kan. Ik had zelf ook wat agressiever kunnen spelen, waardoor ze meer onnodige fouten had gemaakt. Maar ze is een goede speelster." Bencic neemt het in de volgende ronde op tegen de Japanse Naomi Osaka.
Met Lamens verdween de laatste Nederlandse deelnemer aan het enkelspel uit het toernooi. Eerder waren Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp al in de eerste ronde uitgeschakeld.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
4 uur geleden