Tennisster Suzan Lamens strandt in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de tweede ronde van de Australian Open gestrand. Belinda Bencic uit Zwitserland was met 6-1 7-6 (3) te sterk voor de 25-jarige Nederlandse.
Lamens, die haar eerste grandslamtoernooi speelde, had in de eerste ronde de Sloveense qualifier Veronika Erjavec uitgeschakeld (7-5 7-6 (2)). De Nederlandse nummer 77 van de wereldranglijst won in oktober in het Japanse Osaka voor het eerst een WTA-toernooi. Bencic, in 2020 nog de mondiale nummer 4, is na de geboorte van een dochter vorig jaar afgezakt naar de 294e plaats.
Lamens verloor haar eerste twee opslaggames, maar brak vervolgens wel de service van Bencic. Die opleving kreeg geen vervolg, waarna pas bij een 3-0-achterstand in de tweede set de Nederlandse serieus partij ging bieden. Het leidde tot een tiebreak, door de 27-jarige Zwitserse met 7-3 gewonnen.
Blijven vechten
"Ik ben er trots op dat ik ben blijven vechten", zei Lamens tegen de NOS. "Ik heb mezelf verbeterd naarmate de wedstrijd vorderde. Zij speelde de eerste set heel goed, superagressief. Ik gaf haar de ruimte daarvoor, liet haar het spel spelen dat ze heel goed kan. Ik had zelf ook wat agressiever kunnen spelen, waardoor ze meer onnodige fouten had gemaakt. Maar ze is een goede speelster." Bencic neemt het in de volgende ronde op tegen de Japanse Naomi Osaka.
Met Lamens verdween de laatste Nederlandse deelnemer aan het enkelspel uit het toernooi. Eerder waren Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp al in de eerste ronde uitgeschakeld.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
16 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden