Tennisster Suzan Lamens strandt in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de tweede ronde van de Australian Open gestrand. Belinda Bencic uit Zwitserland was met 6-1 7-6 (3) te sterk voor de 25-jarige Nederlandse.
Lamens, die haar eerste grandslamtoernooi speelde, had in de eerste ronde de Sloveense qualifier Veronika Erjavec uitgeschakeld (7-5 7-6 (2)). De Nederlandse nummer 77 van de wereldranglijst won in oktober in het Japanse Osaka voor het eerst een WTA-toernooi. Bencic, in 2020 nog de mondiale nummer 4, is na de geboorte van een dochter vorig jaar afgezakt naar de 294e plaats.
Lamens verloor haar eerste twee opslaggames, maar brak vervolgens wel de service van Bencic. Die opleving kreeg geen vervolg, waarna pas bij een 3-0-achterstand in de tweede set de Nederlandse serieus partij ging bieden. Het leidde tot een tiebreak, door de 27-jarige Zwitserse met 7-3 gewonnen.
Blijven vechten
"Ik ben er trots op dat ik ben blijven vechten", zei Lamens tegen de NOS. "Ik heb mezelf verbeterd naarmate de wedstrijd vorderde. Zij speelde de eerste set heel goed, superagressief. Ik gaf haar de ruimte daarvoor, liet haar het spel spelen dat ze heel goed kan. Ik had zelf ook wat agressiever kunnen spelen, waardoor ze meer onnodige fouten had gemaakt. Maar ze is een goede speelster." Bencic neemt het in de volgende ronde op tegen de Japanse Naomi Osaka.
Met Lamens verdween de laatste Nederlandse deelnemer aan het enkelspel uit het toernooi. Eerder waren Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp al in de eerste ronde uitgeschakeld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
3 uur geleden