Tennisster Suzan Lamens strandt in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de tweede ronde van de Australian Open gestrand. Belinda Bencic uit Zwitserland was met 6-1 7-6 (3) te sterk voor de 25-jarige Nederlandse.
Lamens, die haar eerste grandslamtoernooi speelde, had in de eerste ronde de Sloveense qualifier Veronika Erjavec uitgeschakeld (7-5 7-6 (2)). De Nederlandse nummer 77 van de wereldranglijst won in oktober in het Japanse Osaka voor het eerst een WTA-toernooi. Bencic, in 2020 nog de mondiale nummer 4, is na de geboorte van een dochter vorig jaar afgezakt naar de 294e plaats.
Lamens verloor haar eerste twee opslaggames, maar brak vervolgens wel de service van Bencic. Die opleving kreeg geen vervolg, waarna pas bij een 3-0-achterstand in de tweede set de Nederlandse serieus partij ging bieden. Het leidde tot een tiebreak, door de 27-jarige Zwitserse met 7-3 gewonnen.
Blijven vechten
"Ik ben er trots op dat ik ben blijven vechten", zei Lamens tegen de NOS. "Ik heb mezelf verbeterd naarmate de wedstrijd vorderde. Zij speelde de eerste set heel goed, superagressief. Ik gaf haar de ruimte daarvoor, liet haar het spel spelen dat ze heel goed kan. Ik had zelf ook wat agressiever kunnen spelen, waardoor ze meer onnodige fouten had gemaakt. Maar ze is een goede speelster." Bencic neemt het in de volgende ronde op tegen de Japanse Naomi Osaka.
Met Lamens verdween de laatste Nederlandse deelnemer aan het enkelspel uit het toernooi. Eerder waren Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp al in de eerste ronde uitgeschakeld.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
15 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden