Tennisster Suzan Lamens strandt in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de tweede ronde van de Australian Open gestrand. Belinda Bencic uit Zwitserland was met 6-1 7-6 (3) te sterk voor de 25-jarige Nederlandse.
Lamens, die haar eerste grandslamtoernooi speelde, had in de eerste ronde de Sloveense qualifier Veronika Erjavec uitgeschakeld (7-5 7-6 (2)). De Nederlandse nummer 77 van de wereldranglijst won in oktober in het Japanse Osaka voor het eerst een WTA-toernooi. Bencic, in 2020 nog de mondiale nummer 4, is na de geboorte van een dochter vorig jaar afgezakt naar de 294e plaats.
Lamens verloor haar eerste twee opslaggames, maar brak vervolgens wel de service van Bencic. Die opleving kreeg geen vervolg, waarna pas bij een 3-0-achterstand in de tweede set de Nederlandse serieus partij ging bieden. Het leidde tot een tiebreak, door de 27-jarige Zwitserse met 7-3 gewonnen.
Blijven vechten
"Ik ben er trots op dat ik ben blijven vechten", zei Lamens tegen de NOS. "Ik heb mezelf verbeterd naarmate de wedstrijd vorderde. Zij speelde de eerste set heel goed, superagressief. Ik gaf haar de ruimte daarvoor, liet haar het spel spelen dat ze heel goed kan. Ik had zelf ook wat agressiever kunnen spelen, waardoor ze meer onnodige fouten had gemaakt. Maar ze is een goede speelster." Bencic neemt het in de volgende ronde op tegen de Japanse Naomi Osaka.
Met Lamens verdween de laatste Nederlandse deelnemer aan het enkelspel uit het toernooi. Eerder waren Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp al in de eerste ronde uitgeschakeld.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
13 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden