Tennisster Siniakova verrast Gauff in Doha
DOHA (ANP) - De Tsjechische tennisster Katerina Siniakova heeft voor een stunt gezorgd op het Qatar Open, het hoog aangeschreven toernooi van Doha. Siniakova was in de tweede ronde in twee sets te sterk voor de Amerikaanse Coco Gauff: 6-2 6-4. Daarmee verdween de nummer 2 van de plaatsingslijst al na haar eerste optreden uit het toernooi.
De 27-jarige Siniakova, 42e op de wereldranglijst, keek na setwinst tegen een 4-0-achterstand aan in de tweede set. Zes games later was haar verrassende overwinning alsnog een feit. De partij duurde 1 uur en 20 minuten. Gauff, afgelopen najaar winnaar van de US Open en vorige maand halvefinalist op de Australian Open, had een bye in de eerste ronde. Voor Gauff is het de eerste keer sinds Wimbledon vorig jaar dat ze op een toernooi er voor de kwartfinales al uitligt.
Siniakova treft in de achtste finales Danielle Collins, opnieuw een Amerikaanse.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
25 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
21 uur geleden