Tennisster Serena Williams was en blijft vaag over afscheid
NEW YORK (ANP) - Serena Williams blijft voorlopig vaag over het moment waarop ze afscheid neemt. De 40-jarige tennisster houdt de optie open dat ze ook na de US Open nog even doorgaat. "Ik ben daar behoorlijk vaag over geweest, hè", zei Williams na haar zege (6-3 6-3) op Danka Kovinic uit Montenegro in de eerste ronde van het grandslamtoernooi in New York. "Ik blijf vaag, want je weet het nooit."
Enkele weken geleden liet de 23-voudig grandslamwinnares in een interview met Vogue weten dat haar afscheid als tennisster nabij is. Williams noemde echter geen specifiek moment waarop ze wil stoppen. De algemene verwachting is dat ze dat doet op 'haar' US Open, waar ze zes grandslamtitels won.
"Ik heb nooit van het woord pensioen gehouden. Ik wil jullie vertellen dat ik evolueer, weg van tennis, naar andere dingen die belangrijk voor me zijn", zei de tennisster begin deze maand in Vogue. "Ik ga genieten van de komende weken."
Williams werd maandagavond groots onthaald in het volgepakte Arthur Ashe-stadion, waar de bijna 24.000 toeschouwers dachten haar mogelijk voor de laatste keer in actie te zien. Williams won echter en bereikte de tweede ronde. Desondanks vond na de partij een ceremonie plaats in het stadion. Onder anderen Billie Jean King en Oprah Winfrey spraken de 'Greatest Of All Time', zoals de Amerikaanse werd genoemd, even toe.
Zelf liet Williams zich voor het eerst sinds het Vogue-interview in de openbaarheid horen over haar toekomst. "Ik denk dat het nu tijd is voor andere hoofdstukken in het leven. Ik noem het evolutie, een soort Serena 2.0." Wanneer die 'evolutie' betekent dat ze stopt, blijft voorlopig onduidelijk. Eerst wacht sowieso een duel met Anett Kontaveit uit Estland in de tweede ronde van de US Open.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
4 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
10 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
14 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden