Tennisster Serena Williams viert rentree met zege in Eastbourne
EASTBOURNE (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar rentree op de WTA Tour opgeluisterd met een overwinning. De 40-jarige Amerikaanse speelde op het gras in de Engelse stad Eastbourne haar eerste partij in een jaar. Met de Tunesische Ons Jabeur won ze in de eerste ronde van het dubbelspel via een matchtiebreak van Marie Bouzkova uit Tsjechië en de Spaanse Sara Sorribes Tormo: 2-6 6-3 13-11.
Williams speelde vorig jaar op Wimbledon haar vorige partij. Ze gaf in Londen in de eerste ronde op met een enkelblessure en meldde zich daarna af voor de Olympische Spelen. Vanwege een hamstringblessure liet de 23-voudig grandslamkampioene ook de US Open aan zich voorbijgaan.
Williams, ver weggezakt op de wereldranglijst, kondigde vorige week haar rentree aan. Ze doet vanaf volgende week met een wildcard mee aan Wimbledon, het grandslamtoernooi dat ze zeven keer won. In de aanloop naar het Londense grastoernooi doet de Amerikaanse ritme op in Eastbourne.
In de eerste set had ze met Jabeur weinig in te brengen tegen Bouzkova en Sorribes Tormo, maar daarna ging het steeds beter draaien bij het gelegenheidsduo. Nadat beide koppels matchpoints hadden laten liggen in de beslissende matchtiebreak, pakten Williams en Jabeur uiteindelijk de winst.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
41 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
55 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
2 uur geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
16 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
18 uur geleden