Tennisster Schuurs voor het eerst sinds 2017 niet op WTA Finals
WUHAN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs doet dit jaar voor het eerst sinds 2017 niet mee aan de WTA Finals. Dat eindejaarstoernooi is bedoeld voor de acht beste koppels van het jaar. Eind dit jaar wordt het lucratieve toernooi gehouden in het Saudische Riyad.
Schuurs vormde dit seizoen een koppel met de Braziliaanse Luisa Stefani, die heeft besloten haar seizoen te beëindigen. "Plaatsing voor de WTA Finals was het doel, maar ik heb de afgelopen weken wat pijn in mijn knie gevoeld en heb besloten naar mijn lichaam te luisteren. Het is nu mijn prioriteit om mijn lichaam te verzorgen en me voor te bereiden op 2025", schreef Stefani op Instagram.
De 31-jarige Schuurs en Stefani staan tiende op de jaarranking en maakten nog kans op deelname aan de WTA Finals. Het toernooi begint op zaterdag 2 november en de komende weken staat plaatsing nog op het spel.
Schuurs haalde in 2019, 2021 en 2022 de halve eindstrijd op de WTA Finals, waar ze de afgelopen jaren een vaste klant was. In 2020 ging het toernooi niet door vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
14 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
16 uur geleden