Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Schoofs: in China en India meer last dan in Australië

Tennisster Schoofs: in China en India meer last dan in Australië

MELBOURNE (ANP) - Bibiane Schoofs stond dinsdag ruim 2,5 uur op de baan in de kwalificaties voor de Australian Open. De Nederlandse tennisster had echter weinig last van slechte luchtkwaliteit door de bosbranden in Australië, in tegenstelling tot enkele andere collega's.

"De lucht zag er wel drukkend uit. Ik heb de afgelopen maanden in China en India gespeeld. Daar hoest iedereen zijn longen uit zijn lijf en krijg je een slechte huid door de smog. Daar hoor je niemand over. In vergelijking met die omstandigheden vond ik het hier wel meevallen. Ik heb heel lang op de baan gestaan, maar ik heb er weinig last van gehad", zei Schoofs na haar nederlaag tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto.

De Sloveense Dalila Jakupovic moest dinsdag de strijd staken nadat ze in haar partij tegen de Zwitserse Stefanie Vögele een enorme hoestbui kreeg. "Het was echt vreselijk. Ik kon niet meer ademen. Zoiets heb ik nog nooit eerder meegemaakt. Ik was echt bang dat ik zou instorten", zei de aangeslagen Jakupovic.

Meningen verdeeld

Schoofs vindt het aantal tennissers dat opgeeft echter meevallen. "Andere jaren zijn er hier ook veel opgaves door de hitte. Er hebben vandaag ook zeker wel 100 spelers en speelsters op de baan gestaan, maar er heeft maar één iemand opgegeven. Het is voor haar heel vervelend, maar ik vind het niet veel." Volgens Schoofs werd wel veel over de branden gesproken, maar de meningen zijn verdeeld. "Sommigen hebben er last, maar anderen merken er niks van."

Na het incident met Jakupovic kwam er echter veel kritiek los op social media. Diverse tennissers vinden het onverantwoord om te spelen. "Waarom moeten we wachten tot het helemaal mis gaat voordat we iets ondernemen", stelde de Oekraïense Elina Svitolina. Ook de Belgische Kirsten Flipkens vindt dat er te weinig wordt gedacht aan de gezondheid van de spelers en anderen op de baan. "Tennis is maar een spel. Gezondheid gaat altijd voor. Waarom moeten spelers, ballenkinderen en scheidsrechters onder deze omstandigheden in actie komen"?

Meer uit Sport

Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

1 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

13 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

15 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

15 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

19 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

20 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

21 uur geleden