Tennisster Sabalenka sluit jaar af als nummer 1 van de wereld
LONDEN (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka sluit het jaar af als nummer 1 van de wereld in het enkelspel. Sabalenka werd weliswaar in de halve finales van de WTA Finals uitgeschakeld door de latere winnares Coco Gauff, maar hield genoeg punten over om de mondiale ranglijst aan te blijven voeren. De Poolse Iga Swiatek, die niet de laatste vier haalde op het eindejaarstoernooi in Riyad (Saudi-Arabië), handhaafde zich op de tweede plaats, terwijl de Amerikaanse Gauff haar derde plek verstevigde.
De Nederlandse Arantxa Rus eindigt het jaar als nummer 81 op de wereldranglijst. Suzan Lamens is op de 87e plaats de tweede Nederlandse in de top 100.
Bij de mannen, die deze week de ATP Finals afwerken, is al zeker dat de Italiaan Jannik Sinner het jaar eindigt als nummer 1. In de top tien viel wel een wijziging te noteren. De Serviër Novak Djokovic zakte naar de zesde plaats en zag de Amerikaan Taylor Fritz de vijfde plek overnemen.
Tallon Griekspoor is de beste Nederlander op de 40e plek, Botic van de Zandschulp staat 81e.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
6 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
8 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
13 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
19 uur geleden