Tennisster Sabalenka sluit jaar af als nummer 1 van de wereld
LONDEN (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka sluit het jaar af als nummer 1 van de wereld in het enkelspel. Sabalenka werd weliswaar in de halve finales van de WTA Finals uitgeschakeld door de latere winnares Coco Gauff, maar hield genoeg punten over om de mondiale ranglijst aan te blijven voeren. De Poolse Iga Swiatek, die niet de laatste vier haalde op het eindejaarstoernooi in Riyad (Saudi-Arabië), handhaafde zich op de tweede plaats, terwijl de Amerikaanse Gauff haar derde plek verstevigde.
De Nederlandse Arantxa Rus eindigt het jaar als nummer 81 op de wereldranglijst. Suzan Lamens is op de 87e plaats de tweede Nederlandse in de top 100.
Bij de mannen, die deze week de ATP Finals afwerken, is al zeker dat de Italiaan Jannik Sinner het jaar eindigt als nummer 1. In de top tien viel wel een wijziging te noteren. De Serviër Novak Djokovic zakte naar de zesde plaats en zag de Amerikaan Taylor Fritz de vijfde plek overnemen.
Tallon Griekspoor is de beste Nederlander op de 40e plek, Botic van de Zandschulp staat 81e.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
19 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
19 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
8 uur geleden