Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Sabalenka prolongeert titel op Australian Open

Tennisster Sabalenka prolongeert titel op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel op de Australian Open met overtuiging geprolongeerd. De nummer 2 van de wereld versloeg in de finale, die slechts een uur en 16 minuten duurde, de Chinese Zheng Qinwen met 6-3 6-2. Sabalenka, die pas haar vijfde wedstrijdpunt benutte, heeft het hele toernooi geen set afgestaan.

Na ruim vijf kwartier maakte Sabalenka het af met een sterke forehand, haar grootste wapen. Ze had kort daarvoor een 40-0-voorsprong op eigen service uit handen gegeven met een aantal missers en moest nog een breakpoint wegwerken.

Kort na het laatste punt stak Sabalenka haar armen in de lucht, waarna ze haar coaches langs de baan in de armen viel.

Sabalenka begon voortvarend aan de finale. Ze won de eerste vijf punten en liep meteen uit naar een 3-0-voorsprong. Zheng had duidelijk moeite om aan het tempo en de harde slagen van de Belarussin te wennen.

Slagenwisselingen

Zheng kwam met een sterke servicegame terug tot 3-1, tot groot genoegen van het publiek, dat vreesde voor een eenzijdige wedstrijd. Die game bleek echter niet de opmaat voor een gelijkwaardige finale. Sabalenka dicteerde de slagenwisselingen en had het geen moment lastig.

In de eerste game van de tweede set leverde Zheng met drie dubbele fouten haar servicegame in en het geloof verdween bij de nummer 15 van de wereld. De Chinese pakte nog twee games, maar wist geen servicegame van Sabalenka te winnen. Sabalenka sloeg 'maar' drie aces, tegenover zes voor Zheng, die erg kwetsbaar was op haar tweede opslag.

Neutrale vlag

Sabalenka (25) veroverde vorig jaar op de Australian Open haar eerste grandslamtitel. Toen was ze in drie sets ter sterk voor de Kazachse Jelena Rybakina. Net als vorig jaar deed ze onder neutrale vlag mee, in verband met de oorlog in Oekraïne.

Vorig jaar haalde Sabalenka op alle grand slams minimaal de laatste vier. Op de US Open was ze finaliste, op Roland Garros en Wimbledon haalde ze de halve eindstrijd.

Eindstrijd

De 21-jarige Zheng stond voor het eerst in de eindstrijd van een grand slam. Ze had de eerste Chinese winnares van een grand slam kunnen worden in tien jaar. In 2014 was Li Na de beste in Melbourne.

De Poolse Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld, werd al in de derde ronde uitgeschakeld. Swiatek blijft ondanks de vroege uitschakeling de wereldranglijst aanvoeren, ondanks het vroege verlies. Sabalenka blijft tweede.

Meer uit Sport

Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

33 minuten geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

2 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

4 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

6 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

6 uur geleden
De Jong zondagmiddag op hoofdbaan Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.

7 uur geleden