Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Sabalenka prolongeert titel op Australian Open

Tennisster Sabalenka prolongeert titel op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel op de Australian Open met overtuiging geprolongeerd. De nummer 2 van de wereld versloeg in de finale, die slechts een uur en 16 minuten duurde, de Chinese Zheng Qinwen met 6-3 6-2. Sabalenka, die pas haar vijfde wedstrijdpunt benutte, heeft het hele toernooi geen set afgestaan.

Na ruim vijf kwartier maakte Sabalenka het af met een sterke forehand, haar grootste wapen. Ze had kort daarvoor een 40-0-voorsprong op eigen service uit handen gegeven met een aantal missers en moest nog een breakpoint wegwerken.

Kort na het laatste punt stak Sabalenka haar armen in de lucht, waarna ze haar coaches langs de baan in de armen viel.

Sabalenka begon voortvarend aan de finale. Ze won de eerste vijf punten en liep meteen uit naar een 3-0-voorsprong. Zheng had duidelijk moeite om aan het tempo en de harde slagen van de Belarussin te wennen.

Slagenwisselingen

Zheng kwam met een sterke servicegame terug tot 3-1, tot groot genoegen van het publiek, dat vreesde voor een eenzijdige wedstrijd. Die game bleek echter niet de opmaat voor een gelijkwaardige finale. Sabalenka dicteerde de slagenwisselingen en had het geen moment lastig.

In de eerste game van de tweede set leverde Zheng met drie dubbele fouten haar servicegame in en het geloof verdween bij de nummer 15 van de wereld. De Chinese pakte nog twee games, maar wist geen servicegame van Sabalenka te winnen. Sabalenka sloeg 'maar' drie aces, tegenover zes voor Zheng, die erg kwetsbaar was op haar tweede opslag.

Neutrale vlag

Sabalenka (25) veroverde vorig jaar op de Australian Open haar eerste grandslamtitel. Toen was ze in drie sets ter sterk voor de Kazachse Jelena Rybakina. Net als vorig jaar deed ze onder neutrale vlag mee, in verband met de oorlog in Oekraïne.

Vorig jaar haalde Sabalenka op alle grand slams minimaal de laatste vier. Op de US Open was ze finaliste, op Roland Garros en Wimbledon haalde ze de halve eindstrijd.

Eindstrijd

De 21-jarige Zheng stond voor het eerst in de eindstrijd van een grand slam. Ze had de eerste Chinese winnares van een grand slam kunnen worden in tien jaar. In 2014 was Li Na de beste in Melbourne.

De Poolse Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld, werd al in de derde ronde uitgeschakeld. Swiatek blijft ondanks de vroege uitschakeling de wereldranglijst aanvoeren, ondanks het vroege verlies. Sabalenka blijft tweede.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

10 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

10 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

13 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

14 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

16 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden