Tennisster Sabalenka prolongeert titel op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel op de Australian Open met overtuiging geprolongeerd. De nummer 2 van de wereld versloeg in de finale, die slechts een uur en 16 minuten duurde, de Chinese Zheng Qinwen met 6-3 6-2. Sabalenka, die pas haar vijfde wedstrijdpunt benutte, heeft het hele toernooi geen set afgestaan.
Na ruim vijf kwartier maakte Sabalenka het af met een sterke forehand, haar grootste wapen. Ze had kort daarvoor een 40-0-voorsprong op eigen service uit handen gegeven met een aantal missers en moest nog een breakpoint wegwerken.
Kort na het laatste punt stak Sabalenka haar armen in de lucht, waarna ze haar coaches langs de baan in de armen viel.
Sabalenka begon voortvarend aan de finale. Ze won de eerste vijf punten en liep meteen uit naar een 3-0-voorsprong. Zheng had duidelijk moeite om aan het tempo en de harde slagen van de Belarussin te wennen.
Slagenwisselingen
Zheng kwam met een sterke servicegame terug tot 3-1, tot groot genoegen van het publiek, dat vreesde voor een eenzijdige wedstrijd. Die game bleek echter niet de opmaat voor een gelijkwaardige finale. Sabalenka dicteerde de slagenwisselingen en had het geen moment lastig.
In de eerste game van de tweede set leverde Zheng met drie dubbele fouten haar servicegame in en het geloof verdween bij de nummer 15 van de wereld. De Chinese pakte nog twee games, maar wist geen servicegame van Sabalenka te winnen. Sabalenka sloeg 'maar' drie aces, tegenover zes voor Zheng, die erg kwetsbaar was op haar tweede opslag.
Neutrale vlag
Sabalenka (25) veroverde vorig jaar op de Australian Open haar eerste grandslamtitel. Toen was ze in drie sets ter sterk voor de Kazachse Jelena Rybakina. Net als vorig jaar deed ze onder neutrale vlag mee, in verband met de oorlog in Oekraïne.
Vorig jaar haalde Sabalenka op alle grand slams minimaal de laatste vier. Op de US Open was ze finaliste, op Roland Garros en Wimbledon haalde ze de halve eindstrijd.
Eindstrijd
De 21-jarige Zheng stond voor het eerst in de eindstrijd van een grand slam. Ze had de eerste Chinese winnares van een grand slam kunnen worden in tien jaar. In 2014 was Li Na de beste in Melbourne.
De Poolse Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld, werd al in de derde ronde uitgeschakeld. Swiatek blijft ondanks de vroege uitschakeling de wereldranglijst aanvoeren, ondanks het vroege verlies. Sabalenka blijft tweede.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
15 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
17 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
17 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
18 uur geleden