Tennisster Sabalenka klopt Halep in Adelaide
ADELAIDE (ANP) - Tennisster Simona Halep heeft weinig ritme kunnen opdoen voor de Australian Open. De Roemeense nummer 4 van de wereld bleef op het WTA-toernooi van Adelaide steken in de kwartfinales. Halep, afgelopen jaar winnares van Wimbledon, moest het afleggen tegen Arina Sabalenka uit Wit-Rusland: 4-6 2-6.
Halep begon haar seizoen deze week met winst op de Australische Ajla Tomljanovic (6-4 7-5), maar verder kwam de als tweede geplaatste Roemeense niet in Adelaide. Vorig jaar strandde Halep op de Australian Open in de vierde ronde tegen de Amerikaanse Serena Williams, in 2018 stond ze in de finale. De voormalig nummer 1 van de wereld moest het daarin afleggen tegen Caroline Wozniacki.
Garbiñe Muguruza, ook een voormalig nummer 1 en tweevoudig grandslamwinnares, trok zich op het voorbereidingstoernooi in Hobart terug vanwege ziekte. Onduidelijk is of de Spaanse kan meedoen aan de Australian Open.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
3 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
11 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
12 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
23 uur geleden