Tennisster Sabalenka in Adelaide verrast door mondiale nummer 100
ADELAIDE (ANP) - Aryna Sabalenka (23) is op het WTA-toernooi van Adelaide al in de tweede ronde uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld, die in de openingsronde een bye had, werd in haar eerste partij van 2022 verrast door de Sloveense Kaja Juvan. Het werd 7-6 (6) 6-1 voor de mondiale nummer 100.
"In het begin was ik een beetje bang, want ze is ongelooflijk en ze heeft zoveel dingen heel erg goed gedaan. Maar aan de andere kant: het is het begin van het seizoen, het hangt ook een beetje van de dag af en ik geloofde echt dat ik het zou kunnen", aldus Juvan. Voor de 21-jarige Juvan is het haar eerste zege ooit op een speelster uit de top 10 van de wereldranglijst.
Ook de als derde geplaatste Maria Sakkari, de nummer 6 van de wereld, kwam niet voorbij de tweede ronde. De 26-jarige Griekse moest met 7-6 (5) 2-6 6-4 haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Shelby Rogers.
Sakkari was het seizoen al begonnen met een moeizame zege in drie sets. Ze verloor toen een set met 6-0.
Het toernooi van Adelaide geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint over anderhalve week, op maandag 17 januari.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
21 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
22 uur geleden