Tennisster Sabalenka in Adelaide verrast door mondiale nummer 100
ADELAIDE (ANP) - Aryna Sabalenka (23) is op het WTA-toernooi van Adelaide al in de tweede ronde uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld, die in de openingsronde een bye had, werd in haar eerste partij van 2022 verrast door de Sloveense Kaja Juvan. Het werd 7-6 (6) 6-1 voor de mondiale nummer 100.
"In het begin was ik een beetje bang, want ze is ongelooflijk en ze heeft zoveel dingen heel erg goed gedaan. Maar aan de andere kant: het is het begin van het seizoen, het hangt ook een beetje van de dag af en ik geloofde echt dat ik het zou kunnen", aldus Juvan. Voor de 21-jarige Juvan is het haar eerste zege ooit op een speelster uit de top 10 van de wereldranglijst.
Ook de als derde geplaatste Maria Sakkari, de nummer 6 van de wereld, kwam niet voorbij de tweede ronde. De 26-jarige Griekse moest met 7-6 (5) 2-6 6-4 haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Shelby Rogers.
Sakkari was het seizoen al begonnen met een moeizame zege in drie sets. Ze verloor toen een set met 6-0.
Het toernooi van Adelaide geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint over anderhalve week, op maandag 17 januari.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
21 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
21 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
22 uur geleden