Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Sabalenka in Adelaide verrast door mondiale nummer 100

Tennisster Sabalenka in Adelaide verrast door mondiale nummer 100

ADELAIDE (ANP) - Aryna Sabalenka (23) is op het WTA-toernooi van Adelaide al in de tweede ronde uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld, die in de openingsronde een bye had, werd in haar eerste partij van 2022 verrast door de Sloveense Kaja Juvan. Het werd 7-6 (6) 6-1 voor de mondiale nummer 100.

"In het begin was ik een beetje bang, want ze is ongelooflijk en ze heeft zoveel dingen heel erg goed gedaan. Maar aan de andere kant: het is het begin van het seizoen, het hangt ook een beetje van de dag af en ik geloofde echt dat ik het zou kunnen", aldus Juvan. Voor de 21-jarige Juvan is het haar eerste zege ooit op een speelster uit de top 10 van de wereldranglijst.

Ook de als derde geplaatste Maria Sakkari, de nummer 6 van de wereld, kwam niet voorbij de tweede ronde. De 26-jarige Griekse moest met 7-6 (5) 2-6 6-4 haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Shelby Rogers.

Sakkari was het seizoen al begonnen met een moeizame zege in drie sets. Ze verloor toen een set met 6-0.

Het toernooi van Adelaide geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint over anderhalve week, op maandag 17 januari.

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

6 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

11 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

12 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

13 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

14 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

16 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

1 dag geleden