Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus wint in Spanje tweede titel van 2023

Tennisster Rus wint in Spanje tweede titel van 2023

LA BISBAL D'EMPORDA (ANP) - Arantxa Rus heeft het kleine WTA-toernooi in La Bisbal d'Empordà op haar naam geschreven. De 32-jarige tennisster was in twee sets te sterk voor de Hongaarse Panna Udvardy, de nummer 97 van de wereld: 7-6 (2) 6-3.

Door het bereiken van de finale op het Spaanse graveltoernooi had de beste tennisster van Nederland zich al verzekerd van een terugkeer in de mondiale top 100.

Voor Rus is het de tweede toernooizege in 2023. Ze was eerder in maart de beste op het ITF-toernooi in Anapoima in Colombia.

Reactie Rus

"Het was een erg goede wedstrijd, een geweldig gevecht", zei Rus na afloop. "De eerste set was erg lang en had beide kanten op kunnen vallen. Ik heb voor ieder punt gevochten en ben gefocust gebleven op mijn eigen spel."

Voor Rus is het de grootste titel uit haar loopbaan. "Ik doe al vele, vele jaren mee en het niveau is hoger en hoger geworden. Er zijn een hoop goede speelsters en aankomende speelsters, je moet op alle vlakken goed zijn."

Rosmalen

Rus doet komende week niet mee aan het grastoernooi in Rosmalen. Ze geeft de voorkeur aan een WTA-toernooi in Valencia op gravel, vergelijkbaar met het toernooi dat ze wist te winnen.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

8 minuten geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

15 minuten geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

33 minuten geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

53 minuten geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

1 uur geleden
Golfer Luiten overweegt ontslag caddie na slechte ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).

1 uur geleden
Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

2 uur geleden