Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus voor eerst in 12 jaar naar tweede ronde Wimbledon

Tennisster Rus voor eerst in 12 jaar naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich voor het eerst in twaalf jaar tijd geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlandse nummer 56 van de wereld won in twee sets van de Chinese Yue Yuan, de nummer 39 van de wereld. Na 1 uur en 11 minuten werd het 6-2 6-3.

Rus moest de eerste game aan de Chinese laten, maar pakte vervolgens vijf games op een rij. Ze brak Yue twee keer en beide keren benutte ze haar eerste breakpoint. In de tweede set plaatste Rus direct een servicebreak en ze hield de voorsprong vast tot 5-3. Bij die stand benutte ze, op de service van de Aziatische, haar eerste wedstrijdpunt.

De Nederlandse kreeg geen enkel breakpoint tegen op baan 7 en sloeg vier aces. Ze noteerde slechts negen onnodige fouten, tegenover liefst 26 voor haar opponente.

Sakkari

In de volgende ronde neemt Rus het op tegen de Griekse Maria Sakkari, die de Amerikaanse McCartney Kessler versloeg. Sakkari staat negende op de wereldranglijst.

De 33-jarige Rus won dit grasseizoen nog geen wedstrijd in een hoofdtoernooi. In Rosmalen, Berlijn en Bad Homburg werd ze in de openingsronde uitgeschakeld.

Enige Nederlandse

Rus is de enige Nederlandse vrouw in het hoofdtoernooi van Wimbledon. De Tsjechische Marketa Vondrousova verdedigt op Wimbledon haar titel.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

9 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

11 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

12 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

12 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

12 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

14 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

18 uur geleden