Tennisster Rus verslaat Golubic op WTA-toernooi Tenerife
TENERIFE (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Tenerife. De 30-jarige Zuid-Hollandse versloeg de als vijfde geplaatste Zwitserse Viktorija Golubic in twee sets: 6-3 6-4.
Rus evenaarde afgelopen maandag met de 61e plaats op de wereldranglijst haar hoogste positie ooit. Eerder bereikte ze die plaats in 2012. Golubic staat met de 45e plaats nog altijd een stuk hoger, maar het begin van de wedstrijd was voor Rus. Die liep met een break uit naar 2-0. De Zwitserse kwam echter terug tot 3-3, maar verloor daarna opnieuw haar opslagbeurt, waardoor Rus met een forehandwinner de eerste set kon pakken.
Na een korte pauze leek Golubic zich te herpakken in de tweede set. Ze liep uit naar 3-0, maar liet de Nederlandse vervolgens toch weer terugkomen. Rus won zelfs vijf games op rij. Op 5-4 serveerde ze voor de wedstrijd. Ze sloeg eerst twee breakpoints weg en en benutte haar eerste matchpoint.
In de tweede ronde treft Rus de winnaar van de partij tussen de Luxemburgse Mandy Minella en de Belgische Greet Minnen.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
4 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
19 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
20 uur geleden