Tennisster Rus verslaat Golubic op WTA-toernooi Tenerife
TENERIFE (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Tenerife. De 30-jarige Zuid-Hollandse versloeg de als vijfde geplaatste Zwitserse Viktorija Golubic in twee sets: 6-3 6-4.
Rus evenaarde afgelopen maandag met de 61e plaats op de wereldranglijst haar hoogste positie ooit. Eerder bereikte ze die plaats in 2012. Golubic staat met de 45e plaats nog altijd een stuk hoger, maar het begin van de wedstrijd was voor Rus. Die liep met een break uit naar 2-0. De Zwitserse kwam echter terug tot 3-3, maar verloor daarna opnieuw haar opslagbeurt, waardoor Rus met een forehandwinner de eerste set kon pakken.
Na een korte pauze leek Golubic zich te herpakken in de tweede set. Ze liep uit naar 3-0, maar liet de Nederlandse vervolgens toch weer terugkomen. Rus won zelfs vijf games op rij. Op 5-4 serveerde ze voor de wedstrijd. Ze sloeg eerst twee breakpoints weg en en benutte haar eerste matchpoint.
In de tweede ronde treft Rus de winnaar van de partij tussen de Luxemburgse Mandy Minella en de Belgische Greet Minnen.
Meer uit Sport
PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
2 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
5 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
5 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
6 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
10 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
16 uur geleden