Tennisster Rus verslaat Golubic op WTA-toernooi Tenerife
TENERIFE (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Tenerife. De 30-jarige Zuid-Hollandse versloeg de als vijfde geplaatste Zwitserse Viktorija Golubic in twee sets: 6-3 6-4.
Rus evenaarde afgelopen maandag met de 61e plaats op de wereldranglijst haar hoogste positie ooit. Eerder bereikte ze die plaats in 2012. Golubic staat met de 45e plaats nog altijd een stuk hoger, maar het begin van de wedstrijd was voor Rus. Die liep met een break uit naar 2-0. De Zwitserse kwam echter terug tot 3-3, maar verloor daarna opnieuw haar opslagbeurt, waardoor Rus met een forehandwinner de eerste set kon pakken.
Na een korte pauze leek Golubic zich te herpakken in de tweede set. Ze liep uit naar 3-0, maar liet de Nederlandse vervolgens toch weer terugkomen. Rus won zelfs vijf games op rij. Op 5-4 serveerde ze voor de wedstrijd. Ze sloeg eerst twee breakpoints weg en en benutte haar eerste matchpoint.
In de tweede ronde treft Rus de winnaar van de partij tussen de Luxemburgse Mandy Minella en de Belgische Greet Minnen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
14 minuten geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
1 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
20 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
22 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geleden