Tennisster Rus verliest weer in eerste ronde Roland Garros
PARIJS (ANP) - Het is Arantxa Rus niet gelukt om zich voor het eerst in tien jaar te plaatsen voor de tweede ronde van Roland Garros. De beste tennisster van Nederland verloor met 6-1 5-7 6-2 van de Kazachse Elena Rybakina (22), de nummer 16 van de plaatsingslijst.
De partij was maandagavond om iets na 21.30 uur onderbroken wegens de regenval in Parijs. De 31-jarige Rus stond op dat moment in de tweede set met 4-2 voor, maar na de hervatting stond ze snel met 5-4 achter. Ze overleefde bij die stand een wedstrijdpunt dankzij een sterke forehand, sleepte er een derde set uit, maar daarin was de Kazachse duidelijk te sterk.
Na 2 uur en 20 minuten benutte Rybakina haar tweede wedstrijdpunt, omdat Rus een backhand in het net sloeg.
In de derde set kwam Rus van een 2-0-achterstand terug tot 2-2 en ze kreeg toen een breakpoint. Rybakina won alsnog de game en liep daarna weg. In de slotfase werd het duel enkele minuten stilgelegd vanwege motregen.
Vierde ronde
In 2012 wist de 31-jarige Rus, de nummer 78 van de wereld, voor het laatst een wedstrijd te winnen in Parijs. Ze reikte toen uiteindelijk tot de vierde ronde, haar beste resultaat ooit op een grandslamtoernooi. Sindsdien won ze nog maar drie wedstrijden op de grand slams. De laatste overwinning op een major dateert van januari 2020, toen ze een wedstrijd won op de Australian Open.
Rybakina, die zestiende staat op de wereldranglijst, haalde vorig jaar de kwartfinales in Parijs. Ze versloeg toen in de vierde ronde Serena Williams.
Rus was de enige Nederlandse vrouw in het hoofdtoernooi. Bij de mannen bereikten Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp zondag wel de tweede ronde.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
15 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
18 uur geleden