Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus verliest op Wimbledon van Amerikaanse qualifier

Tennisster Rus verliest op Wimbledon van Amerikaanse qualifier

LONDEN (ANP) - Het is Arantxa Rus niet gelukt om voor het eerst sinds 2012 de eerste ronde van Wimbledon te overleven. De beste tennisster van Nederland verloor met 6-1 6-4 van de Amerikaanse qualifier Catherine Harrison, de nummer 262 van de wereld.

De 28-jarige Harrison maakte het na een uur en 18 minuten af met een ace, waarna ze vol ongeloof de overwinning vierde. Rus verliet baan 16 direct gefrustreerd.

De Nederlandse maakte vooral in de eerste set een onwennige indruk. Ze had moeite met het afwisselende spel van de Amerikaanse, die veelvuldig het net opzocht en Rus ontregelde met sliceballen. In de tweede set kwam Rus van een 3-0-achterstand nog terug tot 3-2, maar ze wist geen derde set af te dwingen.

Laatste zege

De 31-jarige Rus, de mondiale nummer 86, won tien jaar geleden voor het laatst een wedstrijd op Wimbledon. Ze reikte toen tot de derde ronde. De laatste zege van Rus op een grandslamtoernooi dateert van begin 2020, toen ze de tweede ronde haalde op de Australian Open.

"Gras is niet mijn favoriete ondergrond en haar spel is wel geschikt voor gras. Ze speelt dubbelhandig en gebruikt veel slice, wat ideaal is voor gras. Ze was voor mij geen bekende speelster, omdat we niet dezelfde toernooien spelen. Door veel video's te kijken wist ik wel wat ik kon verwachten", zei Rus, die niet veel waarde hechtte aan de lage klassering van haar opponente.

Op gras

"Qua ranking kan je misschien een goede loting hebben, maar dat zegt op gras minder. Op gras is het namelijk heel ander tennis. Toch denk ik dat ik zeker goed op gras kan spelen, want ik heb bijvoorbeeld een goede service naar buiten. Ik heb hier ook ooit de derde ronde gehaald en een paar keer in de kwartfinales in Rosmalen gestaan."

Rus kende dit jaar een korter grasseizoen dan gebruikelijk. Ze besloot niet deel te nemen in Rosmalen, omdat ze na Roland Garros de voorkeur gaf aan een extra graveltoernooi. Dat besluit nam ze omdat er dit jaar op Wimbledon geen punten te verdienen zijn voor de wereldranglijst. Dat hebben de tennisbonden ATP en WTA bepaald naar aanleiding van de beslissing van Wimbledon om de Russische en Belarussische tennissters te weren.

Rus is niet de enige Nederlandse in het hoofdtoernooi van Wimbledon. Lesley Pattinama-Kerkhove werd dinsdag op het laatste moment als lucky loser aan het schema toegevoegd.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

11 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

11 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

12 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

14 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

14 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

14 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

15 uur geleden