Tennisster Rus verliest nipt van Kvitova in Sydney
SYDNEY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het de Tsjechische Petra Kvitova zeer moeilijk gemaakt in de eerste ronde van de Sydney Tennis Classic, een voorbereidingstoernooi op de Australian Open. De 31-jarige Nederlandse nummer 66 van de wereld was dichtbij de overwinning, maar verloor uiteindelijk in drie sets van de tweevoudig winnares van Wimbledon: 6-3 6-7 (4) 5-7.
De 'clash' tussen Rus en Kvitova duurde bijna drie uur. Rus won de eerste set met 6-3 en sleepte er in de tweede set een tiebreak uit. Die won Kvitova met 7-4. De Westlandse bleef ook in de derde set sterk spelen en kreeg zelfs twee wedstrijdpunten, maar wist die niet te benutten. Vervolgens trok Kvitova de partij alsnog naar zich toe. "Ik moest er echt voor vechten. Het is lang geleden dat ik matchpoints weet te overleven en de partij nog mijn kant op laat vallen. Dus deze overwinning is best bijzonder", liet de Tsjechische na afloop weten.
Rus is op basis van haar positie op de wereldranglijst zeker van een plek in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Het grandslamtoernooi begint op 17 januari.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
12 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden