Tennisster Rus verliest nipt van Kvitova in Sydney
SYDNEY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het de Tsjechische Petra Kvitova zeer moeilijk gemaakt in de eerste ronde van de Sydney Tennis Classic, een voorbereidingstoernooi op de Australian Open. De 31-jarige Nederlandse nummer 66 van de wereld was dichtbij de overwinning, maar verloor uiteindelijk in drie sets van de tweevoudig winnares van Wimbledon: 6-3 6-7 (4) 5-7.
De 'clash' tussen Rus en Kvitova duurde bijna drie uur. Rus won de eerste set met 6-3 en sleepte er in de tweede set een tiebreak uit. Die won Kvitova met 7-4. De Westlandse bleef ook in de derde set sterk spelen en kreeg zelfs twee wedstrijdpunten, maar wist die niet te benutten. Vervolgens trok Kvitova de partij alsnog naar zich toe. "Ik moest er echt voor vechten. Het is lang geleden dat ik matchpoints weet te overleven en de partij nog mijn kant op laat vallen. Dus deze overwinning is best bijzonder", liet de Tsjechische na afloop weten.
Rus is op basis van haar positie op de wereldranglijst zeker van een plek in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Het grandslamtoernooi begint op 17 januari.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.
10 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
1 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
2 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
3 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
22 uur geleden