Tennisster Rus verliest nipt van Kvitova in Sydney
SYDNEY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het de Tsjechische Petra Kvitova zeer moeilijk gemaakt in de eerste ronde van de Sydney Tennis Classic, een voorbereidingstoernooi op de Australian Open. De 31-jarige Nederlandse nummer 66 van de wereld was dichtbij de overwinning, maar verloor uiteindelijk in drie sets van de tweevoudig winnares van Wimbledon: 6-3 6-7 (4) 5-7.
De 'clash' tussen Rus en Kvitova duurde bijna drie uur. Rus won de eerste set met 6-3 en sleepte er in de tweede set een tiebreak uit. Die won Kvitova met 7-4. De Westlandse bleef ook in de derde set sterk spelen en kreeg zelfs twee wedstrijdpunten, maar wist die niet te benutten. Vervolgens trok Kvitova de partij alsnog naar zich toe. "Ik moest er echt voor vechten. Het is lang geleden dat ik matchpoints weet te overleven en de partij nog mijn kant op laat vallen. Dus deze overwinning is best bijzonder", liet de Tsjechische na afloop weten.
Rus is op basis van haar positie op de wereldranglijst zeker van een plek in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Het grandslamtoernooi begint op 17 januari.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
17 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
21 uur geleden