Tennisster Rus uitgeschakeld in tweede ronde in Lyon
LYON (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich op het WTA-toernooi van Lyon niet weten te plaatsen voor de kwartfinales. De 30-jarige Westlandse moest het in de tweede ronde afleggen tegen Greet Minnen uit België. Rus won de eerste set met 6-4, maar gaf de partij daarna uit handen: 2-6 3-6. In die beide sets verloor ze steeds drie keer haar servicebeurt.
De als achtste geplaatste Rus boekte maandag op het Franse hardcourttoernooi haar eerste overwinning van dit jaar in het enkelspel. Ze versloeg de Chinese Wang Xiyu in de openingsronde met 7-6 (6) 6-4.
Rus, 79e op de wereldranglijst, trof in Minnen de nummer 113 van de wereld. De Nederlandse serveerde niet goed genoeg om de 23-jarige Belgische uit te schakelen.
Rus werd eerder dit jaar op de toernooien van Abu Dhabi en Melbourne in de eerste ronde uitgeschakeld. Dat gebeurde ook op de Australian Open.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden