Tennisster Rus uitgeschakeld in eerste ronde Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Voor tennisster Arantxa Rus zit het WTA-toernooi van Indian Wells er al na de eerste ronde op. De 31-jarige Nederlandse verloor in drie sets van de Amerikaanse Katie Volynets, die met een wildcard is toegelaten tot het hoog aangeschreven toernooi in Californië. De partij duurde bijna 2,5 uur: 4-6 6-4 6-1.
Rus leverde acht keer haar servicebeurt in, waarvan drie in de laatste set. Ze plaatste zelf vijf keer een break op de service van de 20-jarige Amerikaanse. Volynets staat op plek 158 van de mondiale ranglijst. Rus, de nummer 69 van de wereld, bereikte onlangs op de WTA-toernooien van Qatar en Lyon wel de tweede ronde.
Het toernooi van Indian Wells, ook wel het 'vijfde grandslamtoernooi' genoemd, werd vorig jaar vanwege de coronapandemie in oktober gehouden. Rus bereikte toen voor het eerst de tweede ronde, waarin ze het moest afleggen tegen de Tsjechische topspeelster Petra Kvitova.
Mannen
Bij de mannen doen Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor mee. Beide Nederlanders treffen een Amerikaan in de eerste ronde. Griekspoor werd bij de loting gekoppeld aan Sam Querrey, die met een wildcard meedoet. Van de Zandschulp treft qualifier Tennys Sandgren.
Novak Djokovic was aanvankelijk 'gewoon' opgenomen in het speelschema, maar de nummer 2 van de wereld heeft van de Amerikaanse gezondheidsdienst geen toestemming gekregen. De Serviër is niet gevaccineerd tegen het coronavirus. Zijn plek in het schema is overgenomen door de Bulgaar Grigor Dimitrov en de organisatie heeft een 'lucky loser' uit de kwalificaties toegevoegd aan het deelnemersveld.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
46 minuten geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
3 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
4 uur geleden