Tennisster Rus uitgeschakeld in eerste ronde Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Voor tennisster Arantxa Rus zit het WTA-toernooi van Indian Wells er al na de eerste ronde op. De 31-jarige Nederlandse verloor in drie sets van de Amerikaanse Katie Volynets, die met een wildcard is toegelaten tot het hoog aangeschreven toernooi in Californië. De partij duurde bijna 2,5 uur: 4-6 6-4 6-1.
Rus leverde acht keer haar servicebeurt in, waarvan drie in de laatste set. Ze plaatste zelf vijf keer een break op de service van de 20-jarige Amerikaanse. Volynets staat op plek 158 van de mondiale ranglijst. Rus, de nummer 69 van de wereld, bereikte onlangs op de WTA-toernooien van Qatar en Lyon wel de tweede ronde.
Het toernooi van Indian Wells, ook wel het 'vijfde grandslamtoernooi' genoemd, werd vorig jaar vanwege de coronapandemie in oktober gehouden. Rus bereikte toen voor het eerst de tweede ronde, waarin ze het moest afleggen tegen de Tsjechische topspeelster Petra Kvitova.
Mannen
Bij de mannen doen Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor mee. Beide Nederlanders treffen een Amerikaan in de eerste ronde. Griekspoor werd bij de loting gekoppeld aan Sam Querrey, die met een wildcard meedoet. Van de Zandschulp treft qualifier Tennys Sandgren.
Novak Djokovic was aanvankelijk 'gewoon' opgenomen in het speelschema, maar de nummer 2 van de wereld heeft van de Amerikaanse gezondheidsdienst geen toestemming gekregen. De Serviër is niet gevaccineerd tegen het coronavirus. Zijn plek in het schema is overgenomen door de Bulgaar Grigor Dimitrov en de organisatie heeft een 'lucky loser' uit de kwalificaties toegevoegd aan het deelnemersveld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
3 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
3 uur geleden