Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus uitgeschakeld in eerste ronde Indian Wells

Tennisster Rus uitgeschakeld in eerste ronde Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP) - Voor tennisster Arantxa Rus zit het WTA-toernooi van Indian Wells er al na de eerste ronde op. De 31-jarige Nederlandse verloor in drie sets van de Amerikaanse Katie Volynets, die met een wildcard is toegelaten tot het hoog aangeschreven toernooi in Californië. De partij duurde bijna 2,5 uur: 4-6 6-4 6-1.

Rus leverde acht keer haar servicebeurt in, waarvan drie in de laatste set. Ze plaatste zelf vijf keer een break op de service van de 20-jarige Amerikaanse. Volynets staat op plek 158 van de mondiale ranglijst. Rus, de nummer 69 van de wereld, bereikte onlangs op de WTA-toernooien van Qatar en Lyon wel de tweede ronde.

Het toernooi van Indian Wells, ook wel het 'vijfde grandslamtoernooi' genoemd, werd vorig jaar vanwege de coronapandemie in oktober gehouden. Rus bereikte toen voor het eerst de tweede ronde, waarin ze het moest afleggen tegen de Tsjechische topspeelster Petra Kvitova.

Mannen

Bij de mannen doen Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor mee. Beide Nederlanders treffen een Amerikaan in de eerste ronde. Griekspoor werd bij de loting gekoppeld aan Sam Querrey, die met een wildcard meedoet. Van de Zandschulp treft qualifier Tennys Sandgren.

Novak Djokovic was aanvankelijk 'gewoon' opgenomen in het speelschema, maar de nummer 2 van de wereld heeft van de Amerikaanse gezondheidsdienst geen toestemming gekregen. De Serviër is niet gevaccineerd tegen het coronavirus. Zijn plek in het schema is overgenomen door de Bulgaar Grigor Dimitrov en de organisatie heeft een 'lucky loser' uit de kwalificaties toegevoegd aan het deelnemersveld.

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

3 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

4 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

4 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

13 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

23 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden