Tennisster Rus tegen Franse Albie in kwalificaties Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisster Arantxa Rus neemt het in de kwalificaties van Roland Garros op tegen Audrey Albie uit Frankrijk. Rus, die zich afgelopen week nog terugtrok uit de kwartfinales van het ITF-toernooi van Madrid, is in de kwalificaties als derde geplaatst. Als nummer 107 van de wereldranglijst greep de 32-jarige Zuid-Hollandse net naast een directe plek in het hoofdschema. Haar 28-jarige Franse tegenstander is de nummer 241 van de ranglijst.
Lesley Pattinama-Kerkhove begint in het kwalificatietoernooi tegen Leyre Romero Gormaz. De 21-jarige Spaanse staat op plek 161, 41 plekken hoger dan de 31-jarige Zeeuwse.
Jesper de Jong treft in de kwalificaties de Oostenrijker Maximilian Neuchrist. De 22-jarige Haarlemmer heeft met de 31-jarige Oostenrijker een tegenstander die als nummer 186 hoger op de ATP-ranking staat dan hijzelf (202). Gijs Brouwer neemt het op tegen de Argentijn Juan Pablo Ficovich. De 26-jarige Argentijn staat bijna honderd plekken lager dan Brouwer, die de nummer 128 is.
Jelle Sels is de derde Nederlandse tennisser in de kwalificaties. Hij speelt tegen de 20-jarige Zwitser Dominic Stricker. De 27-jarige Sels die 163e staat, treft met de Zwitserse nummer 115 de winnaar van Roland Garros bij de junioren in 2020. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn direct geplaatst voor het hoofdtoernooi van het Franse grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
44 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
14 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
15 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
15 uur geleden