Tennisster Rus tegen Franse Albie in kwalificaties Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisster Arantxa Rus neemt het in de kwalificaties van Roland Garros op tegen Audrey Albie uit Frankrijk. Rus, die zich afgelopen week nog terugtrok uit de kwartfinales van het ITF-toernooi van Madrid, is in de kwalificaties als derde geplaatst. Als nummer 107 van de wereldranglijst greep de 32-jarige Zuid-Hollandse net naast een directe plek in het hoofdschema. Haar 28-jarige Franse tegenstander is de nummer 241 van de ranglijst.
Lesley Pattinama-Kerkhove begint in het kwalificatietoernooi tegen Leyre Romero Gormaz. De 21-jarige Spaanse staat op plek 161, 41 plekken hoger dan de 31-jarige Zeeuwse.
Jesper de Jong treft in de kwalificaties de Oostenrijker Maximilian Neuchrist. De 22-jarige Haarlemmer heeft met de 31-jarige Oostenrijker een tegenstander die als nummer 186 hoger op de ATP-ranking staat dan hijzelf (202). Gijs Brouwer neemt het op tegen de Argentijn Juan Pablo Ficovich. De 26-jarige Argentijn staat bijna honderd plekken lager dan Brouwer, die de nummer 128 is.
Jelle Sels is de derde Nederlandse tennisser in de kwalificaties. Hij speelt tegen de 20-jarige Zwitser Dominic Stricker. De 27-jarige Sels die 163e staat, treft met de Zwitserse nummer 115 de winnaar van Roland Garros bij de junioren in 2020. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn direct geplaatst voor het hoofdtoernooi van het Franse grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
6 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
20 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geleden