Tennisster Rus pakt met Zidansek dubbelspeltitel in Linz
LINZ (ANP) - Tennisser Arantxa Rus heeft met haar dubbelpartner Tamara Zidansek uit Slovenië op het tennistoernooi in Linz de dubbelspeltitel veroverd. Het duo versloeg in de finale in de Oostenrijkse stad de als eerste geplaatste Tsjechische speelsters Lucie Hradecka en Katerina Siniakova in twee sets: 6-3 6-4.
Voor Rus is het de derde keer dat ze een titel in het dubbelspel verovert op de WTA Tour. In augustus won ze samen met Zidansek ook het dubbelspel op het toernooi van Palermo. In 2017 won ze het dubbeltoernooi in het Zweedse Bastad met landgenote Quirine Lemoine.
In het enkelspel werd Rus deze week in de tweede ronde van het toernooi van Linz uitgeschakeld. De 29-jarige tennisster verloor van de Russin Veronika Koedermetova. Desondanks kan de tennisster terugkijken op een succesvol seizoen, waarin ze naast de twee dubbeltitels de halve finales in het enkelspel haalde in Monterrey in Mexico en op het WTA-toernooi van Cincinnati, dat dit jaar in New York werd gespeeld, maar nipt verloor van Serena Williams.
Op de wereldranglijst steeg ze naar de 72e plaats dit jaar, waarmee ze weer in de buurt komt van haar hoogste positie. In augustus 2012 haalde Rus de 61e plaats.
Meer uit Sport
HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
11 minuten geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
30 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
7 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
21 uur geleden