Tennisster Rus ontsnapt in play-offs Billie Jean King Cup
VELENJE (ANP) - Dankzij een miraculeuze zege van Arantxa Rus hebben de Nederlandse tennissters een 1-0-voorsprong genomen in de play-offs van de Billie Jean King Cup tegen Slovenië. De nummer 81 van de wereldranglijst won in Velenje met 6-7 (4) 7-5 6-2 van Tamara Zidansek. De Nederlandse werkte in de tweede set bij een 0-40-achterstand op 2-5 drie matchpoints weg, waarna ze de wedstrijd alsnog in haar voordeel besliste.
Rus nam snel een 3-0-voorsprong in de eerste set, maar leverde vervolgens vier keer op rij haar opslag in. Zidansek, de mondiale nummer 182, verzekerde zich daarna in de tiebreak van de setwinst.
Rus verloor in de vierde game van de tweede set opnieuw haar servicebeurt. Het leek even later op 2-5 en een 0-40-achterstand gedaan met de kansen van de Nederlandse, maar ze pakte de game alsnog met vijf gewonnen punten op rij. Met twee servicebreaks haalde ze daarna ook de set binnen.
In de derde set leverden beide speelsters meteen hun opslag in, waarna Rus het verschil maakte met nog twee breaks. Na een medische behandeling op 5-2 benutte ze na meer dan drie uur op eigen service haar tweede matchpoint.
Later op vrijdag neemt Suzan Lamens het op tegen Veronika Erjavec. Zaterdag staan er nog twee enkelspelen en een dubbelspel op het programma. Bij Oranje neemt Kiki Bertens de taken waar voor captain Elise Tamaëla, die door privéomstandigheden afwezig is. Bij winst op Slovenië plaatsen de tennissters zich voor de Qualifiers in april 2025, waar een ticket kan worden verdiend voor de Finals van eind 2025.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."
12 uur geleden