Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus ontsnapt in play-offs Billie Jean King Cup

Tennisster Rus ontsnapt in play-offs Billie Jean King Cup

VELENJE (ANP) - Dankzij een miraculeuze zege van Arantxa Rus hebben de Nederlandse tennissters een 1-0-voorsprong genomen in de play-offs van de Billie Jean King Cup tegen Slovenië. De nummer 81 van de wereldranglijst won in Velenje met 6-7 (4) 7-5 6-2 van Tamara Zidansek. De Nederlandse werkte in de tweede set bij een 0-40-achterstand op 2-5 drie matchpoints weg, waarna ze de wedstrijd alsnog in haar voordeel besliste.

Rus nam snel een 3-0-voorsprong in de eerste set, maar leverde vervolgens vier keer op rij haar opslag in. Zidansek, de mondiale nummer 182, verzekerde zich daarna in de tiebreak van de setwinst.

Rus verloor in de vierde game van de tweede set opnieuw haar servicebeurt. Het leek even later op 2-5 en een 0-40-achterstand gedaan met de kansen van de Nederlandse, maar ze pakte de game alsnog met vijf gewonnen punten op rij. Met twee servicebreaks haalde ze daarna ook de set binnen.

In de derde set leverden beide speelsters meteen hun opslag in, waarna Rus het verschil maakte met nog twee breaks. Na een medische behandeling op 5-2 benutte ze na meer dan drie uur op eigen service haar tweede matchpoint.

Later op vrijdag neemt Suzan Lamens het op tegen Veronika Erjavec. Zaterdag staan er nog twee enkelspelen en een dubbelspel op het programma. Bij Oranje neemt Kiki Bertens de taken waar voor captain Elise Tamaëla, die door privéomstandigheden afwezig is. Bij winst op Slovenië plaatsen de tennissters zich voor de Qualifiers in april 2025, waar een ticket kan worden verdiend voor de Finals van eind 2025.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

21 minuten geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

15 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

18 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

1 dag geleden