Tennisster Rus ontsnapt in play-offs Billie Jean King Cup
VELENJE (ANP) - Dankzij een miraculeuze zege van Arantxa Rus hebben de Nederlandse tennissters een 1-0-voorsprong genomen in de play-offs van de Billie Jean King Cup tegen Slovenië. De nummer 81 van de wereldranglijst won in Velenje met 6-7 (4) 7-5 6-2 van Tamara Zidansek. De Nederlandse werkte in de tweede set bij een 0-40-achterstand op 2-5 drie matchpoints weg, waarna ze de wedstrijd alsnog in haar voordeel besliste.
Rus nam snel een 3-0-voorsprong in de eerste set, maar leverde vervolgens vier keer op rij haar opslag in. Zidansek, de mondiale nummer 182, verzekerde zich daarna in de tiebreak van de setwinst.
Rus verloor in de vierde game van de tweede set opnieuw haar servicebeurt. Het leek even later op 2-5 en een 0-40-achterstand gedaan met de kansen van de Nederlandse, maar ze pakte de game alsnog met vijf gewonnen punten op rij. Met twee servicebreaks haalde ze daarna ook de set binnen.
In de derde set leverden beide speelsters meteen hun opslag in, waarna Rus het verschil maakte met nog twee breaks. Na een medische behandeling op 5-2 benutte ze na meer dan drie uur op eigen service haar tweede matchpoint.
Later op vrijdag neemt Suzan Lamens het op tegen Veronika Erjavec. Zaterdag staan er nog twee enkelspelen en een dubbelspel op het programma. Bij Oranje neemt Kiki Bertens de taken waar voor captain Elise Tamaëla, die door privéomstandigheden afwezig is. Bij winst op Slovenië plaatsen de tennissters zich voor de Qualifiers in april 2025, waar een ticket kan worden verdiend voor de Finals van eind 2025.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
6 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
6 uur geleden