Tennisster Rus ontsnapt in play-offs Billie Jean King Cup
VELENJE (ANP) - Dankzij een miraculeuze zege van Arantxa Rus hebben de Nederlandse tennissters een 1-0-voorsprong genomen in de play-offs van de Billie Jean King Cup tegen Slovenië. De nummer 81 van de wereldranglijst won in Velenje met 6-7 (4) 7-5 6-2 van Tamara Zidansek. De Nederlandse werkte in de tweede set bij een 0-40-achterstand op 2-5 drie matchpoints weg, waarna ze de wedstrijd alsnog in haar voordeel besliste.
Rus nam snel een 3-0-voorsprong in de eerste set, maar leverde vervolgens vier keer op rij haar opslag in. Zidansek, de mondiale nummer 182, verzekerde zich daarna in de tiebreak van de setwinst.
Rus verloor in de vierde game van de tweede set opnieuw haar servicebeurt. Het leek even later op 2-5 en een 0-40-achterstand gedaan met de kansen van de Nederlandse, maar ze pakte de game alsnog met vijf gewonnen punten op rij. Met twee servicebreaks haalde ze daarna ook de set binnen.
In de derde set leverden beide speelsters meteen hun opslag in, waarna Rus het verschil maakte met nog twee breaks. Na een medische behandeling op 5-2 benutte ze na meer dan drie uur op eigen service haar tweede matchpoint.
Later op vrijdag neemt Suzan Lamens het op tegen Veronika Erjavec. Zaterdag staan er nog twee enkelspelen en een dubbelspel op het programma. Bij Oranje neemt Kiki Bertens de taken waar voor captain Elise Tamaëla, die door privéomstandigheden afwezig is. Bij winst op Slovenië plaatsen de tennissters zich voor de Qualifiers in april 2025, waar een ticket kan worden verdiend voor de Finals van eind 2025.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
8 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
13 uur geleden