Tennisster Rus ontbreekt in selectie Billie Jean King Cup
AMERSFOORT (ANP) - Tennisster Arantxa Rus ontbreekt opnieuw in de Nederlandse selectie voor de komende wedstrijden in de Billie Jean King Cup. De beste Nederlandse speelster op de wereldranglijst (130e) geeft er de voorkeur aan om toernooien te tennissen, om daar punten te pakken voor de wereldranglijst.
Rus stelde zich eind vorig jaar ook niet beschikbaar omdat ze een poging wilde doen zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Australian Open. Ook Arianne Hartono is er om dezelfde reden niet bij. Ze haakte voor het vorige Billie Jean King Cup-weekeinde geblesseerd af.
Voor de wedstrijden van 10 tot en met 15 april in de Turkse stad Antalya heeft captain Elise Tamaëla de tennissters Suzan Lamens, Lesley Pattinama-Kerkhove, Lexie Stevens en de dubbelspecialisten Demi Schuurs en Bibiane Schoofs geselecteerd. Nederland strijdt met tien andere landen in Groep 1 van de Europese/Afrikaanse zone voor promotie naar de play-offs van de wereldgroep.
Nieuwe fase
"Ik ben blij dat deze speelsters zich beschikbaar hebben gesteld voor het team", aldus Tamaëla. "Het is een nieuwe fase en een ander format dan we gewend zijn. Het wordt een intensieve week, waar je er elke dag moet staan. We spelen met elf sterke landen om drie plekken in de play-offronde. Het wordt een enorme uitdaging om ons te plaatsen voor de Billie Jean King Cup play-offs. We gaan er in ieder geval vol voor." Nederland verloor vorig jaar november zonder Rus en Hartono het play-offduel met Frankrijk voor een plek in de wereldgroep.
Kiki Bertens reist mee met het team als assistent-coach. De andere deelnemende landen in Turkije zijn Bulgarije, Kroatië, Denemarken, Egypte, Hongarije, Letland, Noorwegen, Servië, Zweden en Turkije.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
34 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.
1 uur geleden