Tennisster Rus onderuit tegen Franse tiener Burel
PARIJS (ANP) - Arantxa Rus is na een lange driesetter uitgeschakeld in de eerste ronde van Roland Garros. De 29-jarige Westlandse verloor in drie sets van de 19-jarige Française Clara Burel: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3.
Voor Rus, die na een goede reeks op ITF-toernooien in 2019 en enkele WTA-toernooien is opgeklommen naar de 71e plaats op de wereldranglijst, is het de zesde keer dat ze meedoet aan het grandslamtoernooi van Parijs. In 2012 wist ze de vierde ronde te behalen.
Rus haalde dit jaar al de tweede ronde op de Australian Open, waarin ze verloor van Madison Keys. Op de US Open strandde ze in september ook in de eerste ronde.
De tennissters moesten de hele dag wachten totdat ze konden beginnen aan hun partij in de eerste ronde. Vanwege de regen in de ochtend en enkele lange partijen werd er flink geschoven in het schema, waardoor beide speelsters rond 21.15 uur niet op baan 14, maar op baan 7 begonnen.
Tegen de 19-jarige Burel, finaliste van het juniorentoernooi op de Australian Open en US Open in 2018, had Rus het vanaf de start lastig. Ze kwam al snel een break achter en wist die pas op 5-4 weer recht te trekken. In de tiebreak kwam Rus met 5-1 achter, maar knokte zich terug en won de tiebreak met 9-7.
Met een break in de tweede set leek Rus de partij naar zich toe te trekken. Maar het Franse talent beet zich vast in de partij en kwam terug tot 3-1. Na breaks over en weer stond het 4-4. Rus kon na een break op 6-5 serveren voor de partij. Maar ook de Française kwam weer langszij. Ze liep opnieuw uit naar 5-1 in de tiebreak en maakte het in deze set wel af.
In de derde set knokte Rus zich twee keer terug van een break achterstand. Op 3-3 nam de jeugdige Franse echter het initiatief met winst op de opslagbeurt van Rus. Op haar eerste matchpoint na bijna drie uur spelen maakte ze het meteen af.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
8 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
9 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
10 uur geleden