Tennisster Rus onderuit tegen Franse tiener Burel
PARIJS (ANP) - Arantxa Rus is na een lange driesetter uitgeschakeld in de eerste ronde van Roland Garros. De 29-jarige Westlandse verloor in drie sets van de 19-jarige Française Clara Burel: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3.
Voor Rus, die na een goede reeks op ITF-toernooien in 2019 en enkele WTA-toernooien is opgeklommen naar de 71e plaats op de wereldranglijst, is het de zesde keer dat ze meedoet aan het grandslamtoernooi van Parijs. In 2012 wist ze de vierde ronde te behalen.
Rus haalde dit jaar al de tweede ronde op de Australian Open, waarin ze verloor van Madison Keys. Op de US Open strandde ze in september ook in de eerste ronde.
De tennissters moesten de hele dag wachten totdat ze konden beginnen aan hun partij in de eerste ronde. Vanwege de regen in de ochtend en enkele lange partijen werd er flink geschoven in het schema, waardoor beide speelsters rond 21.15 uur niet op baan 14, maar op baan 7 begonnen.
Tegen de 19-jarige Burel, finaliste van het juniorentoernooi op de Australian Open en US Open in 2018, had Rus het vanaf de start lastig. Ze kwam al snel een break achter en wist die pas op 5-4 weer recht te trekken. In de tiebreak kwam Rus met 5-1 achter, maar knokte zich terug en won de tiebreak met 9-7.
Met een break in de tweede set leek Rus de partij naar zich toe te trekken. Maar het Franse talent beet zich vast in de partij en kwam terug tot 3-1. Na breaks over en weer stond het 4-4. Rus kon na een break op 6-5 serveren voor de partij. Maar ook de Française kwam weer langszij. Ze liep opnieuw uit naar 5-1 in de tiebreak en maakte het in deze set wel af.
In de derde set knokte Rus zich twee keer terug van een break achterstand. Op 3-3 nam de jeugdige Franse echter het initiatief met winst op de opslagbeurt van Rus. Op haar eerste matchpoint na bijna drie uur spelen maakte ze het meteen af.
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
21 uur geleden