Tennisster Rus onderuit tegen Franse tiener Burel
PARIJS (ANP) - Arantxa Rus is na een lange driesetter uitgeschakeld in de eerste ronde van Roland Garros. De 29-jarige Westlandse verloor in drie sets van de 19-jarige Française Clara Burel: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3.
Voor Rus, die na een goede reeks op ITF-toernooien in 2019 en enkele WTA-toernooien is opgeklommen naar de 71e plaats op de wereldranglijst, is het de zesde keer dat ze meedoet aan het grandslamtoernooi van Parijs. In 2012 wist ze de vierde ronde te behalen.
Rus haalde dit jaar al de tweede ronde op de Australian Open, waarin ze verloor van Madison Keys. Op de US Open strandde ze in september ook in de eerste ronde.
De tennissters moesten de hele dag wachten totdat ze konden beginnen aan hun partij in de eerste ronde. Vanwege de regen in de ochtend en enkele lange partijen werd er flink geschoven in het schema, waardoor beide speelsters rond 21.15 uur niet op baan 14, maar op baan 7 begonnen.
Tegen de 19-jarige Burel, finaliste van het juniorentoernooi op de Australian Open en US Open in 2018, had Rus het vanaf de start lastig. Ze kwam al snel een break achter en wist die pas op 5-4 weer recht te trekken. In de tiebreak kwam Rus met 5-1 achter, maar knokte zich terug en won de tiebreak met 9-7.
Met een break in de tweede set leek Rus de partij naar zich toe te trekken. Maar het Franse talent beet zich vast in de partij en kwam terug tot 3-1. Na breaks over en weer stond het 4-4. Rus kon na een break op 6-5 serveren voor de partij. Maar ook de Française kwam weer langszij. Ze liep opnieuw uit naar 5-1 in de tiebreak en maakte het in deze set wel af.
In de derde set knokte Rus zich twee keer terug van een break achterstand. Op 3-3 nam de jeugdige Franse echter het initiatief met winst op de opslagbeurt van Rus. Op haar eerste matchpoint na bijna drie uur spelen maakte ze het meteen af.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
48 minuten geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
1 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
6 uur geleden