Tennisster Rus onderuit tegen Franse tiener Burel
PARIJS (ANP) - Arantxa Rus is na een lange driesetter uitgeschakeld in de eerste ronde van Roland Garros. De 29-jarige Westlandse verloor in drie sets van de 19-jarige Française Clara Burel: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3.
Voor Rus, die na een goede reeks op ITF-toernooien in 2019 en enkele WTA-toernooien is opgeklommen naar de 71e plaats op de wereldranglijst, is het de zesde keer dat ze meedoet aan het grandslamtoernooi van Parijs. In 2012 wist ze de vierde ronde te behalen.
Rus haalde dit jaar al de tweede ronde op de Australian Open, waarin ze verloor van Madison Keys. Op de US Open strandde ze in september ook in de eerste ronde.
De tennissters moesten de hele dag wachten totdat ze konden beginnen aan hun partij in de eerste ronde. Vanwege de regen in de ochtend en enkele lange partijen werd er flink geschoven in het schema, waardoor beide speelsters rond 21.15 uur niet op baan 14, maar op baan 7 begonnen.
Tegen de 19-jarige Burel, finaliste van het juniorentoernooi op de Australian Open en US Open in 2018, had Rus het vanaf de start lastig. Ze kwam al snel een break achter en wist die pas op 5-4 weer recht te trekken. In de tiebreak kwam Rus met 5-1 achter, maar knokte zich terug en won de tiebreak met 9-7.
Met een break in de tweede set leek Rus de partij naar zich toe te trekken. Maar het Franse talent beet zich vast in de partij en kwam terug tot 3-1. Na breaks over en weer stond het 4-4. Rus kon na een break op 6-5 serveren voor de partij. Maar ook de Française kwam weer langszij. Ze liep opnieuw uit naar 5-1 in de tiebreak en maakte het in deze set wel af.
In de derde set knokte Rus zich twee keer terug van een break achterstand. Op 3-3 nam de jeugdige Franse echter het initiatief met winst op de opslagbeurt van Rus. Op haar eerste matchpoint na bijna drie uur spelen maakte ze het meteen af.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
4 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden