Tennisster Rus naar kwartfinales in Rabat
RABAT (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich op het WTA-toernooi van Rabat verzekerd van een plek in de kwartfinales. De beste tennisster van Nederland was op het Marokkaanse graveltoernooi met 6-4 6-2 te sterk voor de Hongaarse Dalma Gálfi, de nummer 98 van de wereld. Rus staat 22 plekken hoger op de wereldranglijst.
Voor de 31-jarige Rus is het de eerste keer dit seizoen dat ze weet door te dringen tot de laatste acht van een WTA-toernooi. In oktober van vorig jaar lukte haar dat voor het laatst, op Tenerife.
In de kwartfinales neemt de als zevende geplaatste Rus het op tegen Martina Trevisan. De Italiaanse verraste Garbiñe Muguruza, de nummer 10 van de wereld. De Spaanse nummer 1 van de plaatsingslijst verloor in drie sets: 6-2 4-6 1-6. Trevisan is de mondiale nummer 85.
Rus bereidt zich in Marokko voor op Roland Garros, dat zondag begint.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
1 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
19 uur geleden