Tennisster Rus naar kwartfinales in Rabat
RABAT (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich op het WTA-toernooi van Rabat verzekerd van een plek in de kwartfinales. De beste tennisster van Nederland was op het Marokkaanse graveltoernooi met 6-4 6-2 te sterk voor de Hongaarse Dalma Gálfi, de nummer 98 van de wereld. Rus staat 22 plekken hoger op de wereldranglijst.
Voor de 31-jarige Rus is het de eerste keer dit seizoen dat ze weet door te dringen tot de laatste acht van een WTA-toernooi. In oktober van vorig jaar lukte haar dat voor het laatst, op Tenerife.
In de kwartfinales neemt de als zevende geplaatste Rus het op tegen Martina Trevisan. De Italiaanse verraste Garbiñe Muguruza, de nummer 10 van de wereld. De Spaanse nummer 1 van de plaatsingslijst verloor in drie sets: 6-2 4-6 1-6. Trevisan is de mondiale nummer 85.
Rus bereidt zich in Marokko voor op Roland Garros, dat zondag begint.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
21 uur geleden