Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus naar hoofdtoernooi Roland Garros

Tennisster Rus naar hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 32-jarige Zuid-Hollandse won in de derde en laatste ronde van de kwalificaties met 6-3 7-6 (4) van de Japanse Moyuka Uchijima, de nummer 145 van de wereld.

Rus kwam in de eerste set op een 2-0 achterstand, maar boog die om naar een voorsprong. In de tweede set brak ze bij een stand van 2-2 door de service van haar Japanse opponente. Op 5-4 serveerde Rus voor de wedstrijd, maar Uchijima trok de stand gelijk. In de tiebreak maakte Rus het toch af.

De beste tennisster van Nederland greep in april als nummer 107 van de wereldranglijst net naast een directe plek in het hoofdschema. Vorig jaar was de Westlandse wel rechtstreeks geplaatst op haar favoriete ondergrond, maar verloor ze in de eerste ronde van de Kazachse Elena Rybakina. Rus behaalde in 2012 de vierde ronde in Parijs, haar beste resultaat op een grandslamtoernooi.

Haar tegenstandster in de eerste ronde wordt na afloop van het kwalificatietoernooi bekend. Met de plaatsing van Rus doen er drie Nederlandse tennissers mee aan het grandslamtoernooi. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor werden automatisch toegelaten.

Meer uit Sport

Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

5 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

18 uur geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

20 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

1 dag geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

1 dag geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

1 dag geleden