Tennisster Rus na wisselvallig optreden naar tweede ronde Rabat
RABAT (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi van Rabat. De 34-jarige Zuid-Hollandse won in Marokko na een wisselvallig optreden met 6-3 6-7 (7) 6-1 van Nicole Fossa Huergo uit Italië. In de tweede set liet ze drie matchpoints onbenut, waarna ze in de derde set alsnog de winst binnenhaalde.
Rus leek na de gewonnen eerste set op weg naar een eenvoudige zege bij een 5-1-voorsprong in de tweede set. De mondiale nummer 99 zag haar tegenstandster terugkomen tot 6-6, waarna ze in de tiebreak alsnog drie kansen kreeg om de partij te beslissen. De Italiaanse nummer 273 van de wereld werkte de matchpoints weg en won de tiebreak met 9-7. Rus was vervolgens weer de sterkste in de derde set.
Rus treft in de tweede ronde de Amerikaanse Maria Mateas. De Nederlandse is rechtstreeks toegelaten tot Roland Garros, het grandslamtoernooi dat zondag begint.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
10 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
15 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
17 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden