Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus komt na goede start net tekort op Australian Open

Tennisster Rus komt na goede start net tekort op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is tennisster Arantxa Rus net niet gelukt om voor het eerst in twee jaar weer eens de eerste ronde van een grandslamtoernooi te overleven. De 31-jarige Rus verloor op de Australian Open in een spannende driesetter van de als 29e geplaatste Tamara Zidansek uit Slovenië. Het werd 3-6 6-3 7-6 (8). In de beslissende set werd bij 6-6 een tiebreak tot de tien gespeeld.

In de spannende tiebreak keek Rus snel tegen een 5-0-achterstand aan, maar ze bleef vechten. Ze won drie punten op rij en niet veel later stond ze zelfs met 7-6 voor. In de slotfase toonde Zidansek zich echter net iets vaster. Na 2 uur en 27 minuten benutte Zidansek pas haar vierde wedstrijdpunt. Gedesillusioneerd gooide Rus haar racket richting haar stoel.

Kort daarvoor had Zidansek op eigen opslag al drie matchpoints onbenut gelaten. Ze stond met 40-0 voor en Rus leek niet meer te geloven in de overwinning. Desondanks werd het duel op baan 17 van Melbourne Park nog verlengd. Rus was bij 6-5 en 30-30 twee punten verwijderd van de zege, maar een wedstrijdpunt kreeg ze niet.

Merkwaardige partij

Rus stond na een goede start wel met 6-3 en 2-0 voor en kreeg twee breakpoints om er 3-0 van te maken. Die verzilverde de nummer 65 van de wereld niet, waarna de Sloveense steeds beter in de wedstrijd kwam.

"Op dit moment baal ik natuurlijk enorm, want ik ben net klaar. Ik denk dat we allebei rommelig speelden met veel onnodige fouten. Het ging op en neer", zei Rus over de merkwaardige partij. "Ik was het geloof in de derde set niet verloren en stond er wel tot het laatste punt. Maar het viel net haar kant op", aldus Rus.

Balen

"Ik neem mezelf zeker iets kwalijk, maar ik weet nu niet zo goed op welke momenten. Maar ik moet verder, dat is tennis. Elke week is er zo ongeveer weer een nieuw toernooi. Vandaag is het balen, maar morgen weer een nieuwe dag."

Ook op de laatste zes grand slams die Rus speelde, bleef ze telkens in de openingsronde steken. In 2020 won ze op de Australian Open voor het laatst een partij op het hoogste podium. Op een lager niveau was Rus de afgelopen jaren een stuk succesvoller, waardoor ze weer dicht bij haar hoogste ranking van 61 is.

Vrouwen uitgeschakeld

Rus was het seizoen al begonnen met een nipte nederlaag. In Sydney wist ze vorige week tegen Petra Kvitova twee wedstrijdpunten niet te benutten.

Op de openingsdag werd Arianne Hartono al uitgeschakeld in het vrouwentoernooi. Daardoor is Nederland alleen nog vertegenwoordigd bij de mannen. Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp staan in de tweede ronde.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

24 minuten geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

44 minuten geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

47 minuten geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

2 uur geleden
Schaatsster Jackson draagt Amerikaanse vlag bij opening Spelen

MILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.

2 uur geleden
Winterspelen vallen veel duurder uit dan begroot

MILAAN (ANP/RTR) - De voorbereidingen van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina hebben meer gekost dan aanvankelijk begroot. Dat zei directeur Andrea Varnier van het organisatiecomité op een zitting van het Internationaal Olympisch Comité in Milaan.

3 uur geleden