Tennisster Rus kansloos tegen Vekic bij hervatting seizoen
PALERMO (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is bij de hervatting van het tennisseizoen snel uitgeschakeld. De 29-jarige Nederlandse verloor bij het WTA-toernooi van Palermo in de eerste ronde van de als zesde geplaatste Kroatische Donna Vekic: 1-6 2-6. De partij duurde niet langer dan 1 uur en 15 minuten. In het kwalificatietoernooi werden in het weekeinde Indy de Vroome en Bibiane Schoofs al uitgeschakeld.
Het was de tweede ontmoeting tussen Rus en Vekic, de nummers 70 en 24 van de wereld. In 2016 won Vekic in Sharm El Sheikh in Egypte in de kwartfinales van een ITF-toernooi.
Vekic neemt het in Palermo in de tweede ronde op tegen de 19-jarige Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, die met 7-6 (1) 6-3 won van de Sloveense Polona Hercog.
Opluchting
"Het was zeker een beetje vreemd. Ik was gisteren echt zenuwachtig en vandaag nog meer. Maar na de eerste twee games werd ik meer ontspannen en was ik gefocust", zei Vekic na afloop. "Ik ben blij dat ik niet ben vergeten hoe ik moet tennissen, hoe je een wedstrijd aanpakt. Het is een enorme opluchting."
De wedstrijd mocht worden bijgewoond door een handjevol toeschouwers. De spelers begroetten elkaar met de twee rackets in plaats van met de handen en ook werden geen handen geschud met de scheidsrechter. Vekic en Rus moesten hun handdoek zelf bij zich houden en mochten na afloop ook geen handtekeningen uitdelen of met fans op de foto.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
8 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
12 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden