Tennisster Rus kansloos tegen Vekic bij hervatting seizoen
PALERMO (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is bij de hervatting van het tennisseizoen snel uitgeschakeld. De 29-jarige Nederlandse verloor bij het WTA-toernooi van Palermo in de eerste ronde van de als zesde geplaatste Kroatische Donna Vekic: 1-6 2-6. De partij duurde niet langer dan 1 uur en 15 minuten. In het kwalificatietoernooi werden in het weekeinde Indy de Vroome en Bibiane Schoofs al uitgeschakeld.
Het was de tweede ontmoeting tussen Rus en Vekic, de nummers 70 en 24 van de wereld. In 2016 won Vekic in Sharm El Sheikh in Egypte in de kwartfinales van een ITF-toernooi.
Vekic neemt het in Palermo in de tweede ronde op tegen de 19-jarige Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, die met 7-6 (1) 6-3 won van de Sloveense Polona Hercog.
Opluchting
"Het was zeker een beetje vreemd. Ik was gisteren echt zenuwachtig en vandaag nog meer. Maar na de eerste twee games werd ik meer ontspannen en was ik gefocust", zei Vekic na afloop. "Ik ben blij dat ik niet ben vergeten hoe ik moet tennissen, hoe je een wedstrijd aanpakt. Het is een enorme opluchting."
De wedstrijd mocht worden bijgewoond door een handjevol toeschouwers. De spelers begroetten elkaar met de twee rackets in plaats van met de handen en ook werden geen handen geschud met de scheidsrechter. Vekic en Rus moesten hun handdoek zelf bij zich houden en mochten na afloop ook geen handtekeningen uitdelen of met fans op de foto.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
9 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
13 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
13 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
17 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
20 uur geleden