Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus kan op Australian Open niet stunten tegen Keys

Tennisster Rus kan op Australian Open niet stunten tegen Keys

MELBOURNE (ANP) - Arantxa Rus heeft in de tweede ronde van de Australian Open niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen de Amerikaanse Madison Keys. De nummer 10 van de plaatsingslijst versloeg de Nederlandse, tegenwoordig de mondiale nummer 93, met 7-6 (3) 6-2.

Rus (29) verweerde zich knap tegen de US Open-finaliste van 2017. Ze stond in de bijna een uur durende eerste set geen enkele servicebreak toe en had een goed antwoord op de krachtige 'groundstrokes' van de nummer 11 van de wereld, vijf jaar geleden nog halvefinaliste in Melbourne.

In de tweede set, die slechts 28 minuten duurde, ging het rap en Rus verloor de laatste vier games. Ze besloot de partij, die pas na middernacht klaar was, met een dubbele fout.

Terug in top 100

De wedstrijd werd gespeeld in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion van Melbourne Park. De partij stond gepland voor de Margaret Court Arena, maar door een lange vijfsetter op die baan besloot de organisatie in te grijpen.

Rus, die sinds kort wordt begeleid door de Spanjaard Julian Alonso, stond voor het eerst sinds Wimbledon 2012 weer eens in de tweede ronde van een grandslamtoernooi. Dankzij tien toernooizeges in het ITF-circuit is ze teruggekeerd in de mondiale top 100. Ze keert met bijna 80.000 euro aan prijzengeld terug naar Nederland.

Over ruim twee weken maakt Rus haar opwachting in de Fed Cup als Nederland het in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland. Ook Kiki Bertens is dan van de partij. Bertens treedt donderdag in de tweede ronde aan tegen de Australische Arina Rodionova.

Meer uit Sport

Antonelli slaagt in missie: Italië terug aan top Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."

25 minuten geleden
Bunschoten-Vos en Kampschreur dragen vlag bij sluitingsceremonie

CORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.

26 minuten geleden
Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

1 uur geleden
Verstappen valt uit in Grote Prijs van China met motorprobleem

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.

1 uur geleden
FIA bevestigt schrappen Formule 1-races Bahrein en Saudi-Arabië

SHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev brengt Alcaraz eerste nederlaag van 2026 toe

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).

3 uur geleden
Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

6 uur geleden