Tennisster Rus kan op Australian Open niet stunten tegen Keys
MELBOURNE (ANP) - Arantxa Rus heeft in de tweede ronde van de Australian Open niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen de Amerikaanse Madison Keys. De nummer 10 van de plaatsingslijst versloeg de Nederlandse, tegenwoordig de mondiale nummer 93, met 7-6 (3) 6-2.
Rus (29) verweerde zich knap tegen de US Open-finaliste van 2017. Ze stond in de bijna een uur durende eerste set geen enkele servicebreak toe en had een goed antwoord op de krachtige 'groundstrokes' van de nummer 11 van de wereld, vijf jaar geleden nog halvefinaliste in Melbourne.
In de tweede set, die slechts 28 minuten duurde, ging het rap en Rus verloor de laatste vier games. Ze besloot de partij, die pas na middernacht klaar was, met een dubbele fout.
Terug in top 100
De wedstrijd werd gespeeld in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion van Melbourne Park. De partij stond gepland voor de Margaret Court Arena, maar door een lange vijfsetter op die baan besloot de organisatie in te grijpen.
Rus, die sinds kort wordt begeleid door de Spanjaard Julian Alonso, stond voor het eerst sinds Wimbledon 2012 weer eens in de tweede ronde van een grandslamtoernooi. Dankzij tien toernooizeges in het ITF-circuit is ze teruggekeerd in de mondiale top 100. Ze keert met bijna 80.000 euro aan prijzengeld terug naar Nederland.
Over ruim twee weken maakt Rus haar opwachting in de Fed Cup als Nederland het in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland. Ook Kiki Bertens is dan van de partij. Bertens treedt donderdag in de tweede ronde aan tegen de Australische Arina Rodionova.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
11 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
1 dag geleden