Tennisster Rus kan op Australian Open niet stunten tegen Keys
MELBOURNE (ANP) - Arantxa Rus heeft in de tweede ronde van de Australian Open niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen de Amerikaanse Madison Keys. De nummer 10 van de plaatsingslijst versloeg de Nederlandse, tegenwoordig de mondiale nummer 93, met 7-6 (3) 6-2.
Rus (29) verweerde zich knap tegen de US Open-finaliste van 2017. Ze stond in de bijna een uur durende eerste set geen enkele servicebreak toe en had een goed antwoord op de krachtige 'groundstrokes' van de nummer 11 van de wereld, vijf jaar geleden nog halvefinaliste in Melbourne.
In de tweede set, die slechts 28 minuten duurde, ging het rap en Rus verloor de laatste vier games. Ze besloot de partij, die pas na middernacht klaar was, met een dubbele fout.
Terug in top 100
De wedstrijd werd gespeeld in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion van Melbourne Park. De partij stond gepland voor de Margaret Court Arena, maar door een lange vijfsetter op die baan besloot de organisatie in te grijpen.
Rus, die sinds kort wordt begeleid door de Spanjaard Julian Alonso, stond voor het eerst sinds Wimbledon 2012 weer eens in de tweede ronde van een grandslamtoernooi. Dankzij tien toernooizeges in het ITF-circuit is ze teruggekeerd in de mondiale top 100. Ze keert met bijna 80.000 euro aan prijzengeld terug naar Nederland.
Over ruim twee weken maakt Rus haar opwachting in de Fed Cup als Nederland het in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland. Ook Kiki Bertens is dan van de partij. Bertens treedt donderdag in de tweede ronde aan tegen de Australische Arina Rodionova.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
8 uur geleden