Tennisster Rus in Margaret Court Arena tegen Keys
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Arantxa Rus komt woensdag op de Australian Open in actie in de Margaret Court Arena, het tweede stadion op het park in Melbourne. De Nederlandse sluit het programma daar af tegen Madison Keys, de Amerikaanse die als tiende is geplaatst op het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
Rus (29) doet voor het eerst sinds 2013 weer mee aan de Australian Open. De nummer 93 van de wereld begon het toernooi in Melbourne met een knappe zege op de Poolse Magda Linette (1-6 6-3 6-4). Met Keys treft Rus nu de nummer 11 van de wereld.
Overdag komen onder anderen titelverdedigster Naomi Osaka en de afscheid nemende Caroline Wozniacki in actie in de Margaret Court Arena, die naast de Rod Laver Arena ligt. In dat hoofdstadion spelen woensdag onder anderen Ashleigh Barty, Novak Djokovic, Serena Williams en Roger Federer. Het avondprogramma in Melbourne begint om 9.00 uur 's ochtends Nederlandse tijd; voor het duel tussen Rus en Keys staat een mannenpartij op het programma.
Jean-Julien Rojer en Wesley Koolhof komen woensdag beiden in actie in de eerste ronde van het mannendubbel.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
1 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
4 uur geleden