Tennisster Rus in Margaret Court Arena tegen Keys
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Arantxa Rus komt woensdag op de Australian Open in actie in de Margaret Court Arena, het tweede stadion op het park in Melbourne. De Nederlandse sluit het programma daar af tegen Madison Keys, de Amerikaanse die als tiende is geplaatst op het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
Rus (29) doet voor het eerst sinds 2013 weer mee aan de Australian Open. De nummer 93 van de wereld begon het toernooi in Melbourne met een knappe zege op de Poolse Magda Linette (1-6 6-3 6-4). Met Keys treft Rus nu de nummer 11 van de wereld.
Overdag komen onder anderen titelverdedigster Naomi Osaka en de afscheid nemende Caroline Wozniacki in actie in de Margaret Court Arena, die naast de Rod Laver Arena ligt. In dat hoofdstadion spelen woensdag onder anderen Ashleigh Barty, Novak Djokovic, Serena Williams en Roger Federer. Het avondprogramma in Melbourne begint om 9.00 uur 's ochtends Nederlandse tijd; voor het duel tussen Rus en Keys staat een mannenpartij op het programma.
Jean-Julien Rojer en Wesley Koolhof komen woensdag beiden in actie in de eerste ronde van het mannendubbel.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechiƫ bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geleden