Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus hoopt met vertrouwen en ritme op succes in Parijs

Tennisster Rus hoopt met vertrouwen en ritme op succes in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisster Arantxa Rus begint met vertrouwen en wedstrijdritme aan Roland Garros, haar favoriete grandslamtoernooi. De beste tennisster van Nederland won de afgelopen dagen drie kwalificatiewedstrijden. Ze mikt dinsdag op haar eerste zege in het hoofdtoernooi sinds 2012.

"Ik stond de laatste weken al erg goed te spelen en ben blij dat ik die lijn hier heb weten door te trekken", zei Rus. "Ik heb erg constant gespeeld en al mijn wedstrijden in twee sets gewonnen. Het was de afgelopen dagen erg druk op het park, drukker dan op een willekeurig WTA-toernooi. Ik zit er lekker in, in mijn favoriete tijd van het seizoen."

In de laatste kwalificatieronde was Rus met 6-3 7-6 (4) te sterk voor de Japanse Moyuka Uchijima. Rus vierde het bereiken van het hoofdtoernooi op het oog vrij ingetogen. "Misschien zag het er vanaf de buitenkant zo uit, maar het betekent heel veel voor me", zei de nummer 113 van de wereld, die na haar laatste kwalificatiewedstrijd - later op de dag - nog doodleuk een training afwerkte.

Ingetogen viering

Mogelijk heeft de ingetogen viering ook te maken met het feit dat de inmiddels 32 jaar oude Rus al eens in de vierde ronde heeft gestaan in Parijs. Alweer elf jaar geleden baarde ze opzien met een plek bij de laatste zestien.

Sindsdien won ze echter geen wedstrijd meer op Roland Garros. "Ik vind het jammer dat ik op de grandslamtoernooien de laatste jaren niet mijn beste tennis heb laten zien", aldus Rus, die de afgelopen jaren vooral succesvol was op de kleinere toernooien. Op de grand slams verloor ze de laatste tien duels.

Nieuw succes

Met al zes sets 'in de benen' hoopt ze op nieuw succes op het hoogste podium. "Ik ben iemand die het lekker vindt om veel wedstrijden te spelen. Ik ga me nu rustig voorbereiden op dinsdag. Vandaag is het vooral een beetje herstellen en iets anders doen, vanaf zondag gaat de focus weer op het toernooi."

In de openingsronde neemt Rus het op tegen de Oostenrijkse Julia Grabher, die dit weekend nog in actie komt in de finale van het WTA-toernooi van Rabat. "Die wedstrijd ga ik zelf niet kijken, want ik weet hoe zij speelt. Ik heb ook al eens tegen haar gespeeld in de kwalificaties van Roland Garros. Ik was wel blij toen ik hoorde dat zij mijn tegenstandster zou worden, want iemand als Elena Rybakina moet ook tegen een qualifier. Nu is het een wedstrijd waarin het alle kanten op kan."

Rus was ooit de nummer 61 van de wereld. In 2011 beleefde ze haar internationale doorbraak door op Roland Garros Kim Clijsters, op dat moment een absolute wereldtopper, in de tweede ronde te verslaan.

Meer uit Sport

Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

2 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

4 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

15 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

20 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden