Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus hoopt met vertrouwen en ritme op succes in Parijs

Tennisster Rus hoopt met vertrouwen en ritme op succes in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisster Arantxa Rus begint met vertrouwen en wedstrijdritme aan Roland Garros, haar favoriete grandslamtoernooi. De beste tennisster van Nederland won de afgelopen dagen drie kwalificatiewedstrijden. Ze mikt dinsdag op haar eerste zege in het hoofdtoernooi sinds 2012.

"Ik stond de laatste weken al erg goed te spelen en ben blij dat ik die lijn hier heb weten door te trekken", zei Rus. "Ik heb erg constant gespeeld en al mijn wedstrijden in twee sets gewonnen. Het was de afgelopen dagen erg druk op het park, drukker dan op een willekeurig WTA-toernooi. Ik zit er lekker in, in mijn favoriete tijd van het seizoen."

In de laatste kwalificatieronde was Rus met 6-3 7-6 (4) te sterk voor de Japanse Moyuka Uchijima. Rus vierde het bereiken van het hoofdtoernooi op het oog vrij ingetogen. "Misschien zag het er vanaf de buitenkant zo uit, maar het betekent heel veel voor me", zei de nummer 113 van de wereld, die na haar laatste kwalificatiewedstrijd - later op de dag - nog doodleuk een training afwerkte.

Ingetogen viering

Mogelijk heeft de ingetogen viering ook te maken met het feit dat de inmiddels 32 jaar oude Rus al eens in de vierde ronde heeft gestaan in Parijs. Alweer elf jaar geleden baarde ze opzien met een plek bij de laatste zestien.

Sindsdien won ze echter geen wedstrijd meer op Roland Garros. "Ik vind het jammer dat ik op de grandslamtoernooien de laatste jaren niet mijn beste tennis heb laten zien", aldus Rus, die de afgelopen jaren vooral succesvol was op de kleinere toernooien. Op de grand slams verloor ze de laatste tien duels.

Nieuw succes

Met al zes sets 'in de benen' hoopt ze op nieuw succes op het hoogste podium. "Ik ben iemand die het lekker vindt om veel wedstrijden te spelen. Ik ga me nu rustig voorbereiden op dinsdag. Vandaag is het vooral een beetje herstellen en iets anders doen, vanaf zondag gaat de focus weer op het toernooi."

In de openingsronde neemt Rus het op tegen de Oostenrijkse Julia Grabher, die dit weekend nog in actie komt in de finale van het WTA-toernooi van Rabat. "Die wedstrijd ga ik zelf niet kijken, want ik weet hoe zij speelt. Ik heb ook al eens tegen haar gespeeld in de kwalificaties van Roland Garros. Ik was wel blij toen ik hoorde dat zij mijn tegenstandster zou worden, want iemand als Elena Rybakina moet ook tegen een qualifier. Nu is het een wedstrijd waarin het alle kanten op kan."

Rus was ooit de nummer 61 van de wereld. In 2011 beleefde ze haar internationale doorbraak door op Roland Garros Kim Clijsters, op dat moment een absolute wereldtopper, in de tweede ronde te verslaan.

Meer uit Sport

De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

22 minuten geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

45 minuten geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

2 uur geleden
Jetten: verandering in relatie met VS is 'onomkeerbaar'

DEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."

3 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

4 uur geleden
Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

14 uur geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

15 uur geleden