Tennisster Rus hoopt met vertrouwen en ritme op succes in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisster Arantxa Rus begint met vertrouwen en wedstrijdritme aan Roland Garros, haar favoriete grandslamtoernooi. De beste tennisster van Nederland won de afgelopen dagen drie kwalificatiewedstrijden. Ze mikt dinsdag op haar eerste zege in het hoofdtoernooi sinds 2012.
"Ik stond de laatste weken al erg goed te spelen en ben blij dat ik die lijn hier heb weten door te trekken", zei Rus. "Ik heb erg constant gespeeld en al mijn wedstrijden in twee sets gewonnen. Het was de afgelopen dagen erg druk op het park, drukker dan op een willekeurig WTA-toernooi. Ik zit er lekker in, in mijn favoriete tijd van het seizoen."
In de laatste kwalificatieronde was Rus met 6-3 7-6 (4) te sterk voor de Japanse Moyuka Uchijima. Rus vierde het bereiken van het hoofdtoernooi op het oog vrij ingetogen. "Misschien zag het er vanaf de buitenkant zo uit, maar het betekent heel veel voor me", zei de nummer 113 van de wereld, die na haar laatste kwalificatiewedstrijd - later op de dag - nog doodleuk een training afwerkte.
Ingetogen viering
Mogelijk heeft de ingetogen viering ook te maken met het feit dat de inmiddels 32 jaar oude Rus al eens in de vierde ronde heeft gestaan in Parijs. Alweer elf jaar geleden baarde ze opzien met een plek bij de laatste zestien.
Sindsdien won ze echter geen wedstrijd meer op Roland Garros. "Ik vind het jammer dat ik op de grandslamtoernooien de laatste jaren niet mijn beste tennis heb laten zien", aldus Rus, die de afgelopen jaren vooral succesvol was op de kleinere toernooien. Op de grand slams verloor ze de laatste tien duels.
Nieuw succes
Met al zes sets 'in de benen' hoopt ze op nieuw succes op het hoogste podium. "Ik ben iemand die het lekker vindt om veel wedstrijden te spelen. Ik ga me nu rustig voorbereiden op dinsdag. Vandaag is het vooral een beetje herstellen en iets anders doen, vanaf zondag gaat de focus weer op het toernooi."
In de openingsronde neemt Rus het op tegen de Oostenrijkse Julia Grabher, die dit weekend nog in actie komt in de finale van het WTA-toernooi van Rabat. "Die wedstrijd ga ik zelf niet kijken, want ik weet hoe zij speelt. Ik heb ook al eens tegen haar gespeeld in de kwalificaties van Roland Garros. Ik was wel blij toen ik hoorde dat zij mijn tegenstandster zou worden, want iemand als Elena Rybakina moet ook tegen een qualifier. Nu is het een wedstrijd waarin het alle kanten op kan."
Rus was ooit de nummer 61 van de wereld. In 2011 beleefde ze haar internationale doorbraak door op Roland Garros Kim Clijsters, op dat moment een absolute wereldtopper, in de tweede ronde te verslaan.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
20 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
1 dag geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
1 dag geleden