Tennisster Rus geeft riante voorsprong weg in Miami
MIAMI (ANP) - Arantxa Rus is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde van het grote WTA-toernooi van Miami. De beste tennisster van Nederland gaf in de openingsronde een riante voorsprong uit handen en verloor met 6-7 (5) 7-5 6-4 van de Britse Heather Watson, de nummer 115 van de wereld. Rus staat veertig plekken hoger op de ranglijst.
Rus stond na de winst van de eerste set in de tweede set met 4-1 voor. Ze verloor echter vier games op rij en liet het alsnog aankomen op een derde set. Daarin ging het na breaks over en weer gelijk op en na 3 uur en 26 minuten maakte Watson het op haar eerste wedstrijdpunt af door een wild uitgeslagen forehand van Rus.
In de eerste set maakte Rus (31) een 5-3-achterstand nog ongedaan op de winderige hardcourtbaan in Florida. Ze won drie games op rij, maar stond bij 6-5 haar eigen service met een lovegame af. In tiebreak benutte ze haar eerste setpunt. Ze leek in de tweede set op weg naar de zege, maar Rus liet de Britse terug in de wedstrijd komen en die uiteindelijk ook winnen.
Rus had pas voor de tweede keer de tweede ronde kunnen bereiken in Miami.
Meer uit Sport
BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
22 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geleden