Tennisster Rus geeft riante voorsprong weg in Miami
MIAMI (ANP) - Arantxa Rus is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde van het grote WTA-toernooi van Miami. De beste tennisster van Nederland gaf in de openingsronde een riante voorsprong uit handen en verloor met 6-7 (5) 7-5 6-4 van de Britse Heather Watson, de nummer 115 van de wereld. Rus staat veertig plekken hoger op de ranglijst.
Rus stond na de winst van de eerste set in de tweede set met 4-1 voor. Ze verloor echter vier games op rij en liet het alsnog aankomen op een derde set. Daarin ging het na breaks over en weer gelijk op en na 3 uur en 26 minuten maakte Watson het op haar eerste wedstrijdpunt af door een wild uitgeslagen forehand van Rus.
In de eerste set maakte Rus (31) een 5-3-achterstand nog ongedaan op de winderige hardcourtbaan in Florida. Ze won drie games op rij, maar stond bij 6-5 haar eigen service met een lovegame af. In tiebreak benutte ze haar eerste setpunt. Ze leek in de tweede set op weg naar de zege, maar Rus liet de Britse terug in de wedstrijd komen en die uiteindelijk ook winnen.
Rus had pas voor de tweede keer de tweede ronde kunnen bereiken in Miami.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
11 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
13 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
18 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
21 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
22 uur geleden