Tennisster Rus geeft geblesseerd op in tweede ronde Seoul
SEOUL (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is na de eerste set te hebben gewonnen alsnog uitgeschakeld in de tweede ronde van het WTA-toernooi in Seoul. De als zevende geplaatste Nederlandse moest tegen Claire Liu in de beslissende derde set geblesseerd opgeven bij een 3-0-achterstand in games: 6-1 3-6 0-3. De 32-jarige Rus staat met haar 51e plek hoger op de wereldranglijst dan haar Amerikaanse tegenstander, die op plek 98 staat.
Rus had in de eerste set weinig problemen met Liu, maar de tweede set ging naar de Amerikaanse, nadat Rus bij 1-1 door haar enkel was gegaan. De Nederlandse voelde zich vervolgens niet fit genoeg om de wedstrijd uit te spelen.
Met haar zege in de eerste ronde beëindigde Rus een slechte reeks van zes nederlagen op rij. Landgenote Arianne Hartono werd wel al in de eerste ronde in Zuid-Korea uitgeschakeld.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
9 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
12 uur geleden