Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus 'gaat ook niet zitten huilen' na mislopen Finals

Tennisster Rus 'gaat ook niet zitten huilen' na mislopen Finals

DEN BOSCH (ANP) - Tennisster Arantxa Rus berustte in de nederlaag tegen Spanje in de kwalificatieronde van de Billie Jean King Cup. Oranje verloor tegen Spanje, dat niet in de sterkste formatie aantrad in Den Bosch, de eerste drie enkelspelen waardoor de ontmoeting er zaterdag al na anderhalf uur op zat. Spanje plaatste zich zodoende ten koste van Oranje voor de Billie Jean King Cup Finals, het eindtoernooi van het landenevenement.

"Natuurlijk ben ik teleurgesteld, want het is topsport. Maar je kunt ook naar de teams kijken en naar de rankings. We hebben alles gegeven, maar op dit moment zijn zij te goed. Ik ga hier ook niet zitten huilen", zei Rus (31) na haar kansloze nederlaag tegen de Spaanse Sara Sorribes Tormo (6-0 6-4).

Een zege op de nummer 49 van de wereld zat er geen moment in voor Rus, voor wie uitgerekend de keuze voor gravel werd gemaakt. "Zij speelde sterk en maakte weinig fouten. Ze heeft de reputatie dat ze er elk punt staat, altijd vecht en niks cadeau geeft. Ja, ze is héél taai", aldus de mondiale nummer 74.

Eigen spel

"Wat er dan door mijn hoofd gaat na de 6-0 van de eerste set? Ik probeer dan gewoon zo min mogelijk met mijn tegenstander bezig te zijn en mijn eigen spel op te pakken. Ik kwam in de tweede set op 4-4 en verloor toen een erg lange rally en op 5-4 was het ook een close game."

Rus vliegt zondag naar Istanbul, waar ze haar gravelseizoen vervolgt. Op haar favoriete ondergrond hoopt ze op de ommekeer in een nog wat teleurstellend verlopend seizoen. "Het worden drukke weken, tot Roland Garros gaat het allemaal achter elkaar door. Ik moet kijken waar ik mijn rust ga nemen en eventueel een trainingsweek inlas."

Schema's

Pas eind dit jaar komt het Nederlandse Billie Jean King Cup-team weer bij elkaar, op 11 en 12 november zijn de play-offs. "Het is een heel ander soort toernooi geworden en voor onze schema's is het wel beter", aldus Rus, die Kiki Bertens heeft afgelost als kopvrouw. "Voor mij is het ook niet helemaal nieuw, want toen Kiki er een paar keer niet bij was, was dat ook het geval. Maar we doen het echt als team. Nu met een nieuwe captain voelt het wel een beetje als een nieuwe start."

Spanje trad in Den Bosch aan zonder de twee beste speelsters, Garbiñe Muguruza en Paula Badosa.

Meer uit Sport

Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

36 seconden geleden
Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

13 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

19 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

20 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden