Tennisster Rus 'gaat ook niet zitten huilen' na mislopen Finals
DEN BOSCH (ANP) - Tennisster Arantxa Rus berustte in de nederlaag tegen Spanje in de kwalificatieronde van de Billie Jean King Cup. Oranje verloor tegen Spanje, dat niet in de sterkste formatie aantrad in Den Bosch, de eerste drie enkelspelen waardoor de ontmoeting er zaterdag al na anderhalf uur op zat. Spanje plaatste zich zodoende ten koste van Oranje voor de Billie Jean King Cup Finals, het eindtoernooi van het landenevenement.
"Natuurlijk ben ik teleurgesteld, want het is topsport. Maar je kunt ook naar de teams kijken en naar de rankings. We hebben alles gegeven, maar op dit moment zijn zij te goed. Ik ga hier ook niet zitten huilen", zei Rus (31) na haar kansloze nederlaag tegen de Spaanse Sara Sorribes Tormo (6-0 6-4).
Een zege op de nummer 49 van de wereld zat er geen moment in voor Rus, voor wie uitgerekend de keuze voor gravel werd gemaakt. "Zij speelde sterk en maakte weinig fouten. Ze heeft de reputatie dat ze er elk punt staat, altijd vecht en niks cadeau geeft. Ja, ze is héél taai", aldus de mondiale nummer 74.
Eigen spel
"Wat er dan door mijn hoofd gaat na de 6-0 van de eerste set? Ik probeer dan gewoon zo min mogelijk met mijn tegenstander bezig te zijn en mijn eigen spel op te pakken. Ik kwam in de tweede set op 4-4 en verloor toen een erg lange rally en op 5-4 was het ook een close game."
Rus vliegt zondag naar Istanbul, waar ze haar gravelseizoen vervolgt. Op haar favoriete ondergrond hoopt ze op de ommekeer in een nog wat teleurstellend verlopend seizoen. "Het worden drukke weken, tot Roland Garros gaat het allemaal achter elkaar door. Ik moet kijken waar ik mijn rust ga nemen en eventueel een trainingsweek inlas."
Schema's
Pas eind dit jaar komt het Nederlandse Billie Jean King Cup-team weer bij elkaar, op 11 en 12 november zijn de play-offs. "Het is een heel ander soort toernooi geworden en voor onze schema's is het wel beter", aldus Rus, die Kiki Bertens heeft afgelost als kopvrouw. "Voor mij is het ook niet helemaal nieuw, want toen Kiki er een paar keer niet bij was, was dat ook het geval. Maar we doen het echt als team. Nu met een nieuwe captain voelt het wel een beetje als een nieuwe start."
Spanje trad in Den Bosch aan zonder de twee beste speelsters, Garbiñe Muguruza en Paula Badosa.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
7 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
8 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden