Tennisster Rus 'gaat ook niet zitten huilen' na mislopen Finals
DEN BOSCH (ANP) - Tennisster Arantxa Rus berustte in de nederlaag tegen Spanje in de kwalificatieronde van de Billie Jean King Cup. Oranje verloor tegen Spanje, dat niet in de sterkste formatie aantrad in Den Bosch, de eerste drie enkelspelen waardoor de ontmoeting er zaterdag al na anderhalf uur op zat. Spanje plaatste zich zodoende ten koste van Oranje voor de Billie Jean King Cup Finals, het eindtoernooi van het landenevenement.
"Natuurlijk ben ik teleurgesteld, want het is topsport. Maar je kunt ook naar de teams kijken en naar de rankings. We hebben alles gegeven, maar op dit moment zijn zij te goed. Ik ga hier ook niet zitten huilen", zei Rus (31) na haar kansloze nederlaag tegen de Spaanse Sara Sorribes Tormo (6-0 6-4).
Een zege op de nummer 49 van de wereld zat er geen moment in voor Rus, voor wie uitgerekend de keuze voor gravel werd gemaakt. "Zij speelde sterk en maakte weinig fouten. Ze heeft de reputatie dat ze er elk punt staat, altijd vecht en niks cadeau geeft. Ja, ze is héél taai", aldus de mondiale nummer 74.
Eigen spel
"Wat er dan door mijn hoofd gaat na de 6-0 van de eerste set? Ik probeer dan gewoon zo min mogelijk met mijn tegenstander bezig te zijn en mijn eigen spel op te pakken. Ik kwam in de tweede set op 4-4 en verloor toen een erg lange rally en op 5-4 was het ook een close game."
Rus vliegt zondag naar Istanbul, waar ze haar gravelseizoen vervolgt. Op haar favoriete ondergrond hoopt ze op de ommekeer in een nog wat teleurstellend verlopend seizoen. "Het worden drukke weken, tot Roland Garros gaat het allemaal achter elkaar door. Ik moet kijken waar ik mijn rust ga nemen en eventueel een trainingsweek inlas."
Schema's
Pas eind dit jaar komt het Nederlandse Billie Jean King Cup-team weer bij elkaar, op 11 en 12 november zijn de play-offs. "Het is een heel ander soort toernooi geworden en voor onze schema's is het wel beter", aldus Rus, die Kiki Bertens heeft afgelost als kopvrouw. "Voor mij is het ook niet helemaal nieuw, want toen Kiki er een paar keer niet bij was, was dat ook het geval. Maar we doen het echt als team. Nu met een nieuwe captain voelt het wel een beetje als een nieuwe start."
Spanje trad in Den Bosch aan zonder de twee beste speelsters, Garbiñe Muguruza en Paula Badosa.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
12 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
13 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
19 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden