Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus ervoer meer druk als kopvrouw na afscheid Bertens

Tennisster Rus ervoer meer druk als kopvrouw na afscheid Bertens

DEN BOSCH (ANP) - Arantxa Rus ervoer bij haar eerste tenniswedstrijd in de Billie Jean King Cup sinds het afscheid van Kiki Bertens meer druk dan voorheen. De nieuwe kopvrouw slaagde er niet in Oranje op voorsprong te zetten en verloor in twee sets van de Spaanse Nuria Párrizas Díaz.

"In het begin was ik heel erg nerveus, want je wilt gewoon goed beginnen voor het team en het publiek. Natuurlijk voel je dat dit meteen een belangrijke wedstrijd is voor de ontmoeting, maar je probeert dat naast je neer te leggen", aldus Rus, die met 6-2 7-6 (4) verloor van de nummer 55 van de wereld.

In de tweede set stond Rus nog met 5-1 voor en leek een derde set aanstaande. "Ik speelde twee slordige games en maakte iets te veel foutjes. We hebben het tegenovergestelde speltype, zij houdt niet van hogere spinballen en ik niet van harde ballen. En ik ging iets te veel met haar mee. En dan is zij beter. Balen, maar ik zie het niet als een gemiste kans."

Gravel

Oranje heeft in Den Bosch een indoor gravelbaan laten aanleggen, terwijl Spanje juist een land is dat een goede reputatie heeft als het gaat om graveltennis. "Dat is al ver van tevoren beslist", aldus Rus (31), de nummer 74 van de wereld. "Natuurlijk kijk je naar tegenstanders, maar we gaan uit van onszelf. De afgelopen jaren hebben we bijna al onze thuiswedstrijden op gravel gespeeld, omdat het de favoriete ondergrond is van mij en Bertens."

Rus is zelf sinds enkele jaren woonachtig in Spanje, omdat ze een Spaanse coach heeft, Julián Alonso. De 44-jarige oud-prof is er dit weekend ook bij in de Maaspoort. "Hij kent de Spaanse speelsters net iets beter. Maar verder is hij gewoon mijn trainer", aldus Rus, die al bezig is aan haar dertiende jaar in het landentoernooi, dat voorheen de Fed Cup werd genoemd.

De inzet van het duel met Spanje is deelname aan de Billie Jean King Cup Finals.

Meer uit Sport

De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

5 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

16 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

17 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

18 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

19 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

20 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

20 uur geleden