Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus ervoer meer druk als kopvrouw na afscheid Bertens

Tennisster Rus ervoer meer druk als kopvrouw na afscheid Bertens

DEN BOSCH (ANP) - Arantxa Rus ervoer bij haar eerste tenniswedstrijd in de Billie Jean King Cup sinds het afscheid van Kiki Bertens meer druk dan voorheen. De nieuwe kopvrouw slaagde er niet in Oranje op voorsprong te zetten en verloor in twee sets van de Spaanse Nuria Párrizas Díaz.

"In het begin was ik heel erg nerveus, want je wilt gewoon goed beginnen voor het team en het publiek. Natuurlijk voel je dat dit meteen een belangrijke wedstrijd is voor de ontmoeting, maar je probeert dat naast je neer te leggen", aldus Rus, die met 6-2 7-6 (4) verloor van de nummer 55 van de wereld.

In de tweede set stond Rus nog met 5-1 voor en leek een derde set aanstaande. "Ik speelde twee slordige games en maakte iets te veel foutjes. We hebben het tegenovergestelde speltype, zij houdt niet van hogere spinballen en ik niet van harde ballen. En ik ging iets te veel met haar mee. En dan is zij beter. Balen, maar ik zie het niet als een gemiste kans."

Gravel

Oranje heeft in Den Bosch een indoor gravelbaan laten aanleggen, terwijl Spanje juist een land is dat een goede reputatie heeft als het gaat om graveltennis. "Dat is al ver van tevoren beslist", aldus Rus (31), de nummer 74 van de wereld. "Natuurlijk kijk je naar tegenstanders, maar we gaan uit van onszelf. De afgelopen jaren hebben we bijna al onze thuiswedstrijden op gravel gespeeld, omdat het de favoriete ondergrond is van mij en Bertens."

Rus is zelf sinds enkele jaren woonachtig in Spanje, omdat ze een Spaanse coach heeft, Julián Alonso. De 44-jarige oud-prof is er dit weekend ook bij in de Maaspoort. "Hij kent de Spaanse speelsters net iets beter. Maar verder is hij gewoon mijn trainer", aldus Rus, die al bezig is aan haar dertiende jaar in het landentoernooi, dat voorheen de Fed Cup werd genoemd.

De inzet van het duel met Spanje is deelname aan de Billie Jean King Cup Finals.

Meer uit Sport

Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

38 minuten geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

46 minuten geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

5 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

7 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden