Tennisster Rus boekt toernooizege in Colombia
ANAPOIMA (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft in Colombia haar eerste toernooizege van dit jaar geboekt. Rus schreef het ITF-toernooi van Anapoima op haar naam. De 32-jarige Westlandse versloeg Sinja Kraus uit Oostenrijk in de finale in drie sets: 6-3 6-7 (3) 6-2.
Rus was als eerste geplaatst op het graveltoernooi in Colombia, dat deel uitmaakt van het tweede tennisniveau. De tennisster wist zich onlangs te kwalificeren voor het masterstoernooi van Indian Wells. Rus verloor daarin echter in de eerste ronde.
De nummer 130 van de wereld bereikte enkele weken geleden ook de finale van een ITF-toernooi in de Verenigde Staten, maar ze meldde zich toen af voor de eindstrijd. Eind vorig jaar won Rus het ITF-toernooi van Sharm-el-Sheikh in Egypte.
Rus heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende wedstrijden van het Nederlands team in de Billie Jean King Cup, volgende maand in Turkije. Ze wil zelf toernooien spelen om punten te pakken voor de wereldranglijst.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
26 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
3 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
6 uur geleden