
Tennisster Rus begint toptoernooi Guadalajara tegen Sasnovitsj
GUADALAJARA (ANP) - Tennisster Arantxa Rus neemt het in de eerste ronde van het WTA1000-toernooi van Guadalajara op tegen de Russische Aliaksandra Sasnovitsj. Het wordt haar eerste optreden in het enkelspel sinds haar uitschakeling op de US Open. Daar verloor ze in de eerste ronde van de Amerikaanse Madison Keys.
Met die nederlaag kwam een einde aan de opmars van Rus op de wereldranglijst. Na toernooiwinst in Hamburg bereikte ze voor het eerst de top 50 van de wereld. Momenteel staat Rus 47e. Haar tegenstandster in de Mexicaanse stad valt net buiten de top 100. Beide speelsters troffen elkaar eenmaal eerder. In 2020 was Sasnovitsj in een wedstrijd uit de Fed Cup in drie sets te sterk voor de nu 32-jarige speelster uit Monster.
Een WTA1000-toernooi is de op een na hoogste categorie en valt net onder de grandslams. Mocht Rus winnen dan neemt ze het in de tweede ronde op tegen de Française Caroline Garcia. De nummer 3 van de plaatsingslijst heeft een bye in de eerste ronde.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
11 uur geleden