Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus begint in Sydney aan haar seizoen tegen Kvitova

Tennisster Rus begint in Sydney aan haar seizoen tegen Kvitova

SYDNEY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus begint maandag in Sydney aan haar seizoen met een partij tegen Petra Kvitova. Bij de loting voor het WTA-toernooi in de Australische stad werd de 31-jarige Nederlandse gekoppeld aan de tweevoudig winnares van Wimbledon. Kvitova, winnaar van 28 WTA-titels, is de nummer 17 van de wereld. Rus staat op de 64e plaats.

De Westlandse arriveerde afgelopen week in Australiƫ, waar ze zich gaat voorbereiden op de Australian Open. Rus is op basis van haar positie op de wereldranglijst zeker van een plek in het hoofdtoernooi. De Australian Open begint op 17 januari.

Rus nam het enkele maanden geleden in Indian Wells ook al op tegen Kvitova. Ze was toen in de tweede ronde kansloos tegen de 31-jarige Tsjechische (2-6 2-6). Kvitova deed afgelopen week mee aan het WTA-toernooi van Adelaide. Ze liet zich in de eerste ronde verrassen door de Australische Priscilla Hon.

Botic van de Zandschulp speelt komende week in Adelaide. Hij treft de Hongaar Marton Fucsovics, de nummer 40 van de wereld, in de eerste ronde. Van de Zandschulp haalde afgelopen week de kwartfinales in Melbourne en liet daarin tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov twee matchpoints onbenut. De huidige nummer 57 van de wereld keert na zijn uitstapje naar Adelaide terug naar Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italiƫ is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

3 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

8 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

9 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

11 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

11 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

11 uur geleden