Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus begint in Sydney aan haar seizoen tegen Kvitova

Tennisster Rus begint in Sydney aan haar seizoen tegen Kvitova

SYDNEY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus begint maandag in Sydney aan haar seizoen met een partij tegen Petra Kvitova. Bij de loting voor het WTA-toernooi in de Australische stad werd de 31-jarige Nederlandse gekoppeld aan de tweevoudig winnares van Wimbledon. Kvitova, winnaar van 28 WTA-titels, is de nummer 17 van de wereld. Rus staat op de 64e plaats.

De Westlandse arriveerde afgelopen week in Australië, waar ze zich gaat voorbereiden op de Australian Open. Rus is op basis van haar positie op de wereldranglijst zeker van een plek in het hoofdtoernooi. De Australian Open begint op 17 januari.

Rus nam het enkele maanden geleden in Indian Wells ook al op tegen Kvitova. Ze was toen in de tweede ronde kansloos tegen de 31-jarige Tsjechische (2-6 2-6). Kvitova deed afgelopen week mee aan het WTA-toernooi van Adelaide. Ze liet zich in de eerste ronde verrassen door de Australische Priscilla Hon.

Botic van de Zandschulp speelt komende week in Adelaide. Hij treft de Hongaar Marton Fucsovics, de nummer 40 van de wereld, in de eerste ronde. Van de Zandschulp haalde afgelopen week de kwartfinales in Melbourne en liet daarin tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov twee matchpoints onbenut. De huidige nummer 57 van de wereld keert na zijn uitstapje naar Adelaide terug naar Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

13 minuten geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

52 minuten geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

13 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

18 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

20 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

20 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

21 uur geleden