Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus begint in Sydney aan haar seizoen tegen Kvitova

Tennisster Rus begint in Sydney aan haar seizoen tegen Kvitova

SYDNEY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus begint maandag in Sydney aan haar seizoen met een partij tegen Petra Kvitova. Bij de loting voor het WTA-toernooi in de Australische stad werd de 31-jarige Nederlandse gekoppeld aan de tweevoudig winnares van Wimbledon. Kvitova, winnaar van 28 WTA-titels, is de nummer 17 van de wereld. Rus staat op de 64e plaats.

De Westlandse arriveerde afgelopen week in Australiƫ, waar ze zich gaat voorbereiden op de Australian Open. Rus is op basis van haar positie op de wereldranglijst zeker van een plek in het hoofdtoernooi. De Australian Open begint op 17 januari.

Rus nam het enkele maanden geleden in Indian Wells ook al op tegen Kvitova. Ze was toen in de tweede ronde kansloos tegen de 31-jarige Tsjechische (2-6 2-6). Kvitova deed afgelopen week mee aan het WTA-toernooi van Adelaide. Ze liet zich in de eerste ronde verrassen door de Australische Priscilla Hon.

Botic van de Zandschulp speelt komende week in Adelaide. Hij treft de Hongaar Marton Fucsovics, de nummer 40 van de wereld, in de eerste ronde. Van de Zandschulp haalde afgelopen week de kwartfinales in Melbourne en liet daarin tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov twee matchpoints onbenut. De huidige nummer 57 van de wereld keert na zijn uitstapje naar Adelaide terug naar Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

11 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

12 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

17 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

19 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

19 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

23 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

1 dag geleden