Tennisster Rus begint in Melbourne tegen Venus Williams
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Arantxa Rus neemt het in de eerste ronde van Yarra Valley Classic, een van de voorbereidingstoernooien op de Australian Open, op tegen Venus Williams. Mocht Rus winnen, dan wacht in de tweede ronde een ontmoeting met de Tsjechische Petra Kvitova.
Voor Rus (30) wordt het haar tweede toernooi van het jaar; begin deze maand verloor ze in de eerste ronde in Abu Dhabi. De 40-jarige Williams - de mondiale nummer 80 - kwam sinds Roland Garros, vier maanden geleden, niet meer in actie.
Rus en Venus Williams troffen elkaar in 2018 in de Fed Cup. Dat duel in Asheville werd met 6-1 6-4 gewonnen door de Amerikaanse.
Het voorbereidingstoernooi begint zondag. De Australian Open gaat op maandag 8 februari van start.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
7 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
9 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
12 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
13 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
14 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
17 uur geleden