Tennisster Raducanu genomineerd als Britse sportpersoonlijkheid
LONDEN (ANP) - Tennisster Emma Raducanu behoort tot de zes kandidaten om te worden gekozen tot sportpersoonlijkheid van het jaar in Groot-Brittannië. De 19-jarige Britse, geboren in Canada, zorgde in september voor een daverende verrassing door als qualifier de US Open te winnen.
Raducanu begon als nummer 150 van de wereld aan het grandslamtoernooi in New York. Ze won tien partijen op rij en werd de eerste Britse grandslamwinnares in 44 jaar. Virginia Wade was de laatste in 1977 op Wimbledon. Raducanu schoot op de mondiale ranglijst omhoog naar de negentiende plek.
De Britten maken op hun sportgala geen onderscheid tussen mannen en vrouwen, zoals in Nederland wel gebeurt. Zij kiezen een sportpersoonlijkheid van het jaar. Naast Raducanu zijn schoonspringer Tom Daley, bokser Tyson Fury, zwemmer Adam Peaty, voetballer Raheem Sterling en paralympisch wielrenster Sarah Storey genomineerd.
Max Verstappen behoort tot de zes genomineerden voor de prijs voor de mondiale ster van het jaar. De organiserende BBC maakte de namen van die kandidaten vorige week al bekend. Het Britse sportgala vindt zondag plaats.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
20 minuten geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
14 uur geleden