Tennisster Raducanu (18) schakelt in kwartfinales ook Bencic uit
NEW YORK (ANP) - Tennisster Emma Raducanu blijft de tenniswereld verbazen. De Britse tiener plaatste zich in New York ten koste van olympisch kampioene Belinda Bencic voor de halve finales van de US Open. De 18-jarige debutante zegevierde in twee sets: 6-3 6-4. Ze benutte na 1 uur en 22 minuten haar eerste matchpoint.
Bencic was in New York als elfde geplaatst. De 24-jarige Zwitserse had in haar voorgaande vier partijen bij deze US Open nog geen set verloren. In de eerste ronde was Bencic te sterk voor Arantxa Rus (6-4 6-4).
Raducanu speelt in de halve eindstrijd tegen de winnares van het duel tussen de Tsjechische Karolina Pliskova en de Griekse Maria Sakkari. Die partij staat in New York woensdag in de avondsessie (lokale tijd) geprogrammeerd.
Wimbledon
Raducanu heeft tijdens haar eerste deelname aan de US Open nog geen set verloren. Ze haalde eerder dit jaar voor eigen publiek op Wimbledon als debutante de vierde ronde. Daarin moest Raducanu opgeven vanwege onder meer ademhalingsproblemen.
Raducanu begon als nummer 150 van de wereldranglijst aan de US Open. Ze plaatste zich via het kwalificatietoernooi voor het hoofdschema.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
6 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
10 uur geleden