Tennisster Pegula maakt favorietenrol waar met titel in Seoul
SEOUL (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft in de finale van het toernooi van Seoul eenvoudig afgerekend met de Chinese Yue Yuan. De als eerste geplaatste Pegula won met 6-2 6-3 van de nummer 128 van de wereld, die voor het eerst in een WTA-finale stond. Voor de 29-jarige mondiale nummer 4 is het haar tweede titel van het jaar en haar vierde in totaal.
Pegula brak haar Chinese tegenstander in de vijfde game voor het eerst. In de tweede set vielen over en weer zes breaks. Pegula maakte het af op haar eerste wedstrijdpunt.
Pegula won dit jaar al het toernooi van Montreal, was vorig jaar de beste in Guadalajara en in 2019 in Washington.
De Canadese Leylah Fernandez pakte in Hongkong haar derde titel en haar eerste van dit jaar. De nummer 60 van de wereld, in 2021 verliezend finaliste op de US Open, versloeg de Tsjechische Katerina Siniakova met 3-6 6-4 6-4.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
15 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
4 uur geleden