Tennisster Osaka wint in Miami na gesprek met therapeut
MIAMI (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is het WTA-toernooi van Miami begonnen met een overtuigende zege. De Japanse versloeg de Australische Astra Sharma met 6-3 6-4 en treft nu Angelique Kerber uit Duitsland in de tweede ronde, een partij tussen twee voormalige nummers 1 van de wereld. Osaka liet in Miami zien dat ze haar veelbesproken aftocht in Indian Wells achter zich heeft gelaten, al ging daar wel een gesprek met een therapeut aan vooraf.
De 24-jarige Japanse, winnares van vier grandslamtoernooien, verloor een kleine twee weken geleden in Indian Wells in de tweede ronde van de Russin Veronika Koedermetova. Osaka verliet de baan in tranen, nadat ze tijdens de partij ook al emotioneel was geworden omdat iemand in het publiek iets lelijks naar haar had geroepen.
"Na Indian Wells ben ik eindelijk gaan praten met een therapeut", zei Osaka in Miami. "Ik ben een binnenvetter en ik wil altijd alles zelf oplossen. Maar het mentale aspect is zó belangrijk. Als een professional je daarbij kan helpen, al is het maar 5 procent, dan is het dat al waard. Ik wil dat niets me van mijn stuk brengt, wat er ook gebeurt. Ik heb geen fijne herinneringen aan de laatste partij die ik speelde. Ik wilde hier bewijzen dat ik terug kan komen, de strijd aan kan en met een zo goed mogelijke houding op de baan kan staan, ongeacht of ik win of verlies."
De Japanse, afgezakt naar de 77e plek op de wereldranglijst, serveerde sterk en gaf Sharma geen enkele kans om te breken. Zelf wist ze de Australische in beide sets een keer te breken.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
10 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
11 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
14 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
1 dag geleden