Tennisster Osaka wint in Miami na gesprek met therapeut
MIAMI (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is het WTA-toernooi van Miami begonnen met een overtuigende zege. De Japanse versloeg de Australische Astra Sharma met 6-3 6-4 en treft nu Angelique Kerber uit Duitsland in de tweede ronde, een partij tussen twee voormalige nummers 1 van de wereld. Osaka liet in Miami zien dat ze haar veelbesproken aftocht in Indian Wells achter zich heeft gelaten, al ging daar wel een gesprek met een therapeut aan vooraf.
De 24-jarige Japanse, winnares van vier grandslamtoernooien, verloor een kleine twee weken geleden in Indian Wells in de tweede ronde van de Russin Veronika Koedermetova. Osaka verliet de baan in tranen, nadat ze tijdens de partij ook al emotioneel was geworden omdat iemand in het publiek iets lelijks naar haar had geroepen.
"Na Indian Wells ben ik eindelijk gaan praten met een therapeut", zei Osaka in Miami. "Ik ben een binnenvetter en ik wil altijd alles zelf oplossen. Maar het mentale aspect is zó belangrijk. Als een professional je daarbij kan helpen, al is het maar 5 procent, dan is het dat al waard. Ik wil dat niets me van mijn stuk brengt, wat er ook gebeurt. Ik heb geen fijne herinneringen aan de laatste partij die ik speelde. Ik wilde hier bewijzen dat ik terug kan komen, de strijd aan kan en met een zo goed mogelijke houding op de baan kan staan, ongeacht of ik win of verlies."
De Japanse, afgezakt naar de 77e plek op de wereldranglijst, serveerde sterk en gaf Sharma geen enkele kans om te breken. Zelf wist ze de Australische in beide sets een keer te breken.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
24 minuten geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
15 uur geleden