
Tennisster Osaka viert rentree met moeizame zege in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka heeft in Melbourne haar rentree op de WTA Tour gevierd met een moeizame zege op Alizé Cornet. De als eerste geplaatste Osaka, die voor het eerst sinds de US Open weer in actie kwam, versloeg de Française in de Rod Laver Arena in drie sets: 6-4 3-6 6-3. De 24-jarige Japanse gaf in de tweede set een voorsprong van 3-1 weg.
"Ik maakte veel onnodige fouten, maar dat had ik ook wel verwacht, aangezien dit weer mijn eerste partij was", zei Osaka, de voormalig nummer 1 van de wereld die is afgezakt naar de dertiende plek. "Ik was heel nerveus."
De viervoudig grandslamwinnares, die vorig jaar voor de tweede keer de Australian Open won, besloot begin september na haar uitschakeling in de derde ronde van de US Open een pauze te nemen. Osaka onthulde vorig jaar met mentale problemen te kampen. "Ik weet echt niet wanneer ik mijn volgende wedstrijd zal spelen", verklaarde ze toen in tranen. "Ik denk dat het het beste is dat ik een pauze neem. Als ik een wedstrijd win, ben ik niet eens gelukkig. Het voelt dan eerder als een opluchting. En als ik verlies, ben ik erg droevig. Dat is niet meer normaal."
In Melbourne, op het voorbereidingstoernooi op de Australian Open, keerde Osaka terug op de baan. "Ik houd van New York, maar de Australian Open is mijn favoriete grandslam. Ik vind het geweldig om hier te spelen."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
19 uur geleden